Суспільство

Мова «цементує» націю: у Кропивницькому відбулась громадська акція (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 3265

16 липня на площі Героїв Майдану з нагоди вступу в дію закону про державну мову відбулась акція «Мова об’єднує».

 

 

mova6

Загалом люди святкували початок дії закону у близько 35 містах по всій Україні.

У Кропивницькому організувала акцію коаліція "Рада Експертів".

- Вирішили відсвяткувати цю подію і продемонструвати суспільству, що мова не роз'єднує, а об'єднує. Єдина державна мова цементує націю,- відзначив голова коаліції «Рада Еспертів» Дмитро Сінченко.

mova5

На площі Героїв Майдану зібралось кілька десятків громадських активістів, журналісти, приєднувались і перехожі. Організатори акції подарували учасникам браслети, кульки та наліпки з написом «Мова об`єднує».

-Дуже довго йшли до цього закону і до того, що ми в Україні зможемо говорити українською і не будемо людьми другого сорту,- каже представниця коаліції «Рада Експертів» Олена Сінченко і додає.- Хоча, я розумію, що попереду нас чекають темні часи і боротьба за цей закон також.

Під час акції голова обласної організації всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Шевченка Олександр Ратушняк звернувся до освітян Кропивницького.

- З 1 вересня ви просто зобов'язанні спілкуватися зі своїми учнями українською мовою. Не лише на уроках, а й в позаурочний час: на перервах, позакласних заходах, екскурсіях, секціях. Мова – це інструмент вчителя і нехтувати нею недозволено законом,- каже Олександр Ратушняк.

mova2

- Наразі мова – це важлива риса патріотично свідомої української людини. Дуже часто мода на мову йде від влади. Вбачаю в цьому законі потужну зброю, якою ми повинні користуватися не тільки у сфері обслуговування і освіти, але змушувати чиновників розмовляти українською,- каже історик Юрій Митрофаненко. 

mova1

Наприкінці учасники акції сформували букву «Ї».

mova3

 

mova4

Нагадаємо, вчора, в Україні набув чинності новий закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Ухвалений закон гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Передбачена відповідальність посадовців за незнання мови, але вона діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.

Що передбачає новий мовний закон, хто «за», а хто «проти» читайте за посиланням.

Поширюйте

Коментуйте