16 липня на площі Героїв Майдану з нагоди вступу в дію закону про державну мову відбулась акція «Мова об’єднує».
Загалом люди святкували початок дії закону у близько 35 містах по всій Україні.
У Кропивницькому організувала акцію коаліція "Рада Експертів".
- Вирішили відсвяткувати цю подію і продемонструвати суспільству, що мова не роз'єднує, а об'єднує. Єдина державна мова цементує націю,- відзначив голова коаліції «Рада Еспертів» Дмитро Сінченко.
На площі Героїв Майдану зібралось кілька десятків громадських активістів, журналісти, приєднувались і перехожі. Організатори акції подарували учасникам браслети, кульки та наліпки з написом «Мова об`єднує».
-Дуже довго йшли до цього закону і до того, що ми в Україні зможемо говорити українською і не будемо людьми другого сорту,- каже представниця коаліції «Рада Експертів» Олена Сінченко і додає.- Хоча, я розумію, що попереду нас чекають темні часи і боротьба за цей закон також.
Під час акції голова обласної організації всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Шевченка Олександр Ратушняк звернувся до освітян Кропивницького.
- З 1 вересня ви просто зобов'язанні спілкуватися зі своїми учнями українською мовою. Не лише на уроках, а й в позаурочний час: на перервах, позакласних заходах, екскурсіях, секціях. Мова – це інструмент вчителя і нехтувати нею недозволено законом,- каже Олександр Ратушняк.
- Наразі мова – це важлива риса патріотично свідомої української людини. Дуже часто мода на мову йде від влади. Вбачаю в цьому законі потужну зброю, якою ми повинні користуватися не тільки у сфері обслуговування і освіти, але змушувати чиновників розмовляти українською,- каже історик Юрій Митрофаненко.
Наприкінці учасники акції сформували букву «Ї».
Нагадаємо, вчора, в Україні набув чинності новий закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Ухвалений закон гарантує позиції української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Передбачена відповідальність посадовців за незнання мови, але вона діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.
Що передбачає новий мовний закон, хто «за», а хто «проти» читайте за посиланням.
- Олександрійська школа отримала європейську відзнаку
- Кіровоградщина: у дитячому таборі годували фальсифікованим маслом
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте