Суспільство

У Мінську домовились про обмін 69 полонених українців

. 3246


На переговорах у Мінську 16 липня сторони домовилися щодо обміну полонених за схемою 208 на 69, тобто українська сторона віддасть 208 засуджених, сторона бойовиків на Донбасі звільнить 69 громадян. Це не стосується політв'язнів та військовополонених, яких утримують в Росії та анексованому Криму.

Про це заявив Роман Безсмертний — представник України у робочій підгрупі з політичних питань у ТКГ, повідомляє Громадське.

Нагадаємо, востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. Наразі в полоні окупантів вже 5 років перебувають і двоє кадрових військових з Кропивницького - Олександр Коріньков та Сергій Глондар, який сьогодні відзначає день народження. Також мешканці Кіровоградщини є і серед полонених Росією моряків.

Він зазначив, що українська сторона вчора була готова почати цю процедуру і запропонувала відповідне число.

«Це було підтримано навіть представниками з «ОРДО» і «ОРЛО». Але цьому заперечив Кремль, представники Москви. Тому в кінці кінців домовлено проводити процедуру правової чистки», — додав представник України.

За його словами, до цих 208 і 69 відносяться особи «з різною категорією правової очистки».

«Десь це буде кілька днів, десь кілька місяців, але ця процедура запущена», — підсумував Безсмертний.

Раніше заступник голови Офісу президента України Вадим Пристайко заявив про попередню домовленість з Росією про обмін полонених протягом місяця.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама