Суспільство

У смердючому повітрі не виявили небезпеки для Кропивницького

. 2764

Стали відомі результати дослідження обласним лабораторним центром повітря із запахом фекалій.

 1534084143 201711040052442

Про результати дослідження “Гречці” повідомили в міськраді, що замовила дослідження атмосферного повітря в лабцентрі  у зв'язку з чисельними скаргами кропивничан на неприємний запах.

- За результатами перевірки обласним лабораторним центром повітря на 101-му, 102-му мікрорайонах міста, Великої Балки, Новоолексіївки, селища Гірничого відповідає гранично допустимій концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосфері, - розповів Сергій Коваленко, начальник управління цивільного захисту міськради. - За виключенням місця на території Вільненської сільської ради, село Вільне, де фактичний вміст вуглецю, оксиду азоту, діоксину, аміаку в повітрі не відповідав гранично допустимим концентраціям по вмісту анігдриду сірчистого.

Також, за словами посадовця, наразі місце скидів фекалій тваринного походження локалізоване, а всі роботи призупинені.

- Органічні відходи тваринного походження наразі не розповсюджуються по території, - каже Сергій Коваленко.

Нагадаємо, у зв’язку із скаргами кропивничан на неприємний запах фахівці Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наразі позапланово перевіряють підприємства на території Кропивницького району.

Довідково: Сірчистий ангідрид (SO2) - безбарвний газ. Сірчистий газ особливо шкідливий для дерев, він призводить до хлорозу (пожовтінню або знебарвленню листя) і карликовості. У людини цей газ дратує верхні дихальні шляхи, оскільки легко розчиняється в слизі гортані і трахеї. Постійна дія сірчистого газу може викликати захворювання дихальної системи, що нагадує бронхіт. Сам по собі цей газ не завдає істотного збитку здоров'ю населення, але в атмосфері реагує з водяною парою з утворенням вторинного забрудника - сірчаної кислоти (Н2SО4). Джерело: novaecologia.org.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама