Суспільство

У Кропивницьому виборцям у СІЗО видавали лише один бюлетень

. 2428

В окрузі № 99 на спеціальній дільниці № 000001 (СІЗО) видавали бюлетені лише по багатомандатному виборчому окрузі. Ситуацію прокоментував громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРИ в Кіровоградській області Євген Гурницький.

korobka5

«Не видавали бюлетені по одномандатному виборчому округу чим порушували права виборців. Члени спецдільниці посилалися на те, що нібито є відповідне роз’яснення з окружної виборчої комісії. Оскільки, частина виборців не зареєстрована в окрузі № 99. Ми роз’яснили норми законодвства, а саме ч. 10 ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України». У ній чітко регламентується питання щодо реалізації активного виборчого права в одномандатному виборчому окрузі. У законодавстві не зазначено інформацію, що виборців у слідчому ізоляторі отримають лише один бюлетень. Вони не позбавленні голосу за кандидатів у народні депутати по одномандатному окрузі», – зазначив Гурницький.

І додав, що станом на 10.30 в СІЗО проголосувало близько 130 виборців з 521.

«Виборці проголосували у більшості лише за партію і не отримали другий бюлетень. Зараз голова спецдільниці разом з адміністрації установи в оперативному режимі вирішує питання щодо надання можливості особам проголосувати за кандидатів по мажоритарці», – підкреслив Євген Гурницький.

«У нас виникла ситуація, коли члени комісії не дочитали закон України «Про вибори народних обранців». Людям, які знаходяться в СІЗО не дали можливість проголосувати по одномандатному виборчому окрузі. Але ми переглянули документацію, закон України і дійсно вони мають повне право голосувати за двома бюлетенями, їм надана ця можливість. Дякуємо ОПОРІ, що втрутилися і допомогли нам правильно вийти з ціє ситуації», – наголосив голова ОВК в окрузі № 99 Олексій Коваленко.

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянскої мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький разом з регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олегом Кошовим спільно відвідуть місця несвободи.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама