Суспільство

Кропивницький планують перетворити на "розумне місто": як і навіщо (ФОТО)

. 3048

Сьогодні, 30 липня, у IT просторі KOWO стартував баркемп "Кроп-спадщина", де учасники обговорюють як зберегти міські родзинки і водночас розвивати сучасні технології.

67363821 2156873957945352 8831157800932474880 n

На початку зустрічі учасникам розповіли про завданнями та вимогами Smart City.

-Ми покрокову рухаємось до розумного міста. Воно об'єднує мешканців міста, активістів, бізнес і місцеву владу.Для чого це потрібно? Для перетворення міста на інноваційне та цифрове місто. Таке впровадження базується на використанні відкритих даних. Наше місто приєднано до міжнародної хартії відкритих даних,- каже начальниця відділу інформаційно-комп'ютерного забезпечення міськради Кропивницького Оксана Бабаєва.

Посадовиця презентувала сервіси Кропивницького. Це Зелений Кропивницький, де мешканці можуть дізнатися про видалення дерев та обрізання гілок.

Також є сервіси Місцеві петиції та Громадський бюджет.

Освітня карта Кропивницького, де можна переглянути комунальні навчальні заклади та здійснити електронну реєстрацію дитини в садочок чи на гурток. Черга постійно моніториться.

У Спортивній мапі Кропивницького є телефони всіх спортивних гуртків та інформація про них.

Управління охорони здоров'я впровадило систему medcard24-онлайн запис на прийом до лікаря.

Також завдяки Easy way можна відслідковувати, де знаходиться комунальний транспорт Кропивницького.

В планах впровадити сервіс, завдяки якому можна отримати інформацію про наявність обладнання у всіх комунальних медичних закладах.

Володимир Поповічев, координатор проекту "Діджиталізація пам'яток культурної спадщини в рамках історико-культурної смарт-дестинації "Кроп-спадщина" розповів, що перший проект написаний в грантову установу не підтримали. Але команда не здалася і отримала фінансування від культурного фонду.

Наразі йде розробка проекту, в команді вже 15 осіб. І якщо раніше планували для проекту дві мови - українську та англійською, то зараз йдеться про 7.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама