Суспільство

У Кропивницькому реконструюють два основні водогони

. 1618

 

У Кропивницькому реконструюють два основних водогони.

 

vo

Як повідомляє пресслужба ОКВП «Дніпро-Кіровоград», один водогон уже завершили, інший – лише кілька місяців як розпочали, однак в результаті поривів стане значно менше і якість води, що подаватиметься новим трубопроводом, стане кращою.

Один водогін діаметром 800 міліметрів вже замінили на новий діаметром 500 міліметрів. Цей трубопровід починається від «Катюші», проходить вулицею Сиваською, через «склади Брайченка», вулицями Гайдара та частково Чорновола, вулицею Мєдвєдєва до перехрестя вулиці Фрунзе та проспекту Училищного. 

Реконструкція його розпочалася ще у січні минулого року, зараз проводиться монтаж обладнання та переключення самих конструкцій камер. Водовід уже заповнений водою і запущений у роботу.

Інший водогін – діаметром 600 міліметрів, так званий «Центральний» – заміняється на водопровід 400 міліметрів, починаючи від вулиці Братиславської по Левицького, йде під арку, далі провулком Водостічним повз парк Пушкіна, вулицею Пашутіна і закінчується на вулиці Преображенській.

-Це – один із найбільш аварійних водогонів, який буде мінятися. Його реконструкція розпочалася одночасно з будівництвом арки під залізницею – у червні цього року. У зв’язку з тим, що зараз запустили магістральний водогін, який уже відбудований повністю, а «Центрального» водогону побудована лише ділянка від вулиці Братиславської до Київської, необхідно було провести необхідні перепідключення для того, щоб відключити старі мережі та мати змогу працювати далі по заміні іншої ділянки. Після виконання цих робіт заплановано відключення іншої ділянки центрального водогону – від вулиці Київської до обласної філармонії,-повідомила пресслужба.

Старий водогін можна було відключати великими ділянками, а тут у зв’язку з великою кількістю підключень потрібно буде відключати невеликі відрізки.

«Реконструкція була вкрай необхідною, тому що ці старі водогони були побудовані ще у вісімдесятих роках, – розповідає директор Кіровоградського ВКГ ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Валентина Давидчук. – Якщо строк служби сталевого трубопроводу двадцять років, то тут він працює вже удвічі більше. Тут постійно виникали аварійні ситуації, а це і провали покриття на проїжджій частині, і постійні відключення водопостачання. Тому після реконструкції ми отримаємо надійний трубопровід та покращимо якість водозабезпечення кропивничан – стане стабільнішою подача води і покращиться її якість через відсутність в трубах іржі та інших забруднень».

Загалом на реконструкцію водогону від «Катюші» витратили майже 20 мільйонів гривень. Замінили 3,2 кілометра труб. На «Центральному» водогоні поки замінили 710 метрів із запланованих 5 кілометрів. На цей відрізок витратили 1,6 мільйона гривень із запланованих 15,3 мільйона. «Центральний» водогін повністю реконструюють до березня 2020 року.

-Кошти для цих робіт отримані в кредит на вигідних умовах у результаті співпраці з Міжнародним банком реконструкції та розвитку,-йдеться в повідомлені.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама