Суспільство

Суд закрив провадження про спиляні у парку Перемоги дерева

. 2323

Підрядник не відповідатиме за спиляні у парку Перемоги дерева.  

 

ek2

Вчора, 1 серпня, відбулось друге засідання суду у справі про адміністративне правопорушення КП „Єлізавета”.

Суд відбувся у справі директорки КП "Єлізавета" Алли Чернік щодо пошкоджень об’єктів природно-заповідного фонду у парку Перемоги за протоколом Державної екологічної інспекції Кіровоградської області.

Нагадаємо, 13 червня держекоінспектор склав протокол на директорку КП „Єлізавета” Аллу Чернік за ст. 91 КУпАП (Порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду).

Алла Чернік вважає підприємство не винним, адже проводили роботи згідно дозвільних документів.

На попередньому засіданні суддя ухвалив допитати свідка – екологічного інспектора Олександра Яремчука, який склав протокол, що розглядається судом. Після двічі засідання переносились через відсутність інспектора.

Вчора, 2 серпня, дописаои свідка - старшого державного інспектора з охорони навколишнього середовища  Олександра Яремчука, який стверджує, що протокол склав за порушення режиму роботи на об'єкті, а саме пошкоджених дерев та заїзд автотранспорту.

-Основний документ, який необхідний для проведення робіт це - "Проект утримання та реконструкції об'єкта природо-заповідного фонду". Цього проекту утримання немає. Те, що проводяться роботи за будівельним проектом я не заперечую, але проект будівництва не мав права існувати без узгодження проекту утримання,- каже інспектор.

За його словами, є положення про природо-заповідний фонд, в якому визначений режим територій та охорони. Відповідно до цього режиму забороняється обрізка дерев, заїзд автотраспорту та інше. Порушено режим роботи ПЗФ, за що і складено протокол.

-Надійшло звернення громадян, що на території природо-заповідного фонду, а саме парку садово-паркового мистецтва «Перемоги» здійснюються роботи по обрізці дерев. В ході проведення позапланової перевірки підтвердились факти пошкодження зелених насаджень і інші порушення вимог режиму природоохоронного парку. Є проектно-будівельна документація, але чинне законодавство вимагає проект утримання та реконструкції цього парку, що передбачено ст. 38 ЗУ Про природно-заповідний фонд України та положеннями про цей парк. Відповідно було складений адміністративні матеріали, які направили на суд,- каже Одександр Яремчук. -На сьогодні балансоутримувачем парку являється КП «Благоустрій», але охоронне зобов’язання на КП «Трест зеленого господарства». Це не відповідає чинному законодавству.

 ek

 сьогодні, 2 серпня, суд постановив провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

“Суд о'єктивно оцінив матеріали справи. Справді, були технічні недоліки в протоколі. В протоколі не вказали місто, адресу, час, якісь деталі. В основі суд відхилив сам по собі цей протокол”, - прокоментувала ситуацію активістка Надія Паливода .

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама