Суспільство

До Перспективного плану формування ОТГ Кіровоградщини можуть внести зміни

. 3543

 

На тижні має відбутися засідання обласної робочої групи з підготовки проєкту Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, під час якого буде розглянуто питання внесення змін до зазначеного плану.

 328aa8bc219b9cc6f74c5c86f55bc0f0

Про це повідомляє Кіровоградська облдержадміністрація, з посиланням на першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка.

Відомо, що буде враховано пропозиції районів, які планували створити кілька ОТГ, але переглянули рішення і тепер пропонують створити ОТГ у форматі "один район – одна громада". Сергій Коваленко наголосив, що така модель ОТГ відповідає методиці і такі громади будуть спроможними.

За словами першого заступника голови ОДА, із 20 об'єднаних територіальних громад області, які вже функціонують, частина є успішними. Однак є ОТГ не самодостатні в фінансовому, економічному і демографічному плані, тож і мають відповідні проблеми. Як приклад проблемної, посадовець назвав Мар'янівську сільську ОТГ Маловисківського району, сільська рада якої об'єдналася із Веселівською сільською радою Новомиргородського району. Як наслідок, бюджет Маловисківського району недораховується 20 мільйонів гривень на закриття усіх потреб закладів цієї ж громади, які ще залишаються в управлінні району (ФАП, школа тощо). Сергій Коваленко планує провести виїзну нараду з вирішення питань цієї громади.

Відзначимо, що Віцепрем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко розповів, що вже в цьому році має бути завершена розробка перспективних планів. Як повідомляє Мінрегіон, цей загальний перспективний план наразі сформований вже на 85% території України.

Нагадаємо, завершити реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в країні планують до жовтня 2020 року.

Також для Кіровоградщини розробили нові моделі поділу на райони - від трьох до шести районів.

 Фото decentralization.gov.ua

Поширюйте

Коментуйте


Реклама