Суспільство

Новенці влаштують акцію протесту - бояться неприєднання до Кропивницького

 Автор: Валерія Жовтун. 1945

 

Завтра, 14 серпня, на 14:00 у Новому заплановане перше засідання 31 сесії селищної ради сьомого скликання, однак на пів години раніше під стінами ради новенці влаштують акцію протесту.

98859 68c28b4d

Як повідомила “Гречці” одна із учасниць акції - Людмила Лучейко, новенці бояться, що депутати не підтримають бажання місцевих жителів приєднатися до Кропивницького. Хоча місяць тому новенці вже висловили на громадських слуханнях бажання приєднатися до обласного центру.

За рішення про приєднання Нового до Кропивницького ще мають проголосувати депутати на сесії селищної ради.

- Багато депутатів не бажають приєднатися до міста. Вони бажають об’єднатися з іншими селами: Вільне, Грузьке, бо нібито їм пообіцяли там від 2 до 5 гектарів паїв, - розповіла Людмила Лучейко. - Депутати бастуватимуть і ще рік не хочуть приєднуватися до міста. Натомість якщо місто їм дасть від 2 до 5 гектарів паїв, то вони приєднаються. Були виставлені на розгляд сесії 200 земельних питань, зокрема, з продажу землі.

Натомість новенців завтра збираються на акцію, бо бояться, що депутати не проголосують за рішення про приєднання до Кропивницького, прийняте на громадських слуханнях ще 14 липня.

Відзначимо, що в переліку проєктів рішення селищної ради є земельні питання (однак їх менше 200, принаймні ті, що оприлюдені на сайті наразі), а також “Про надання згоди на добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення”.

Згідно з порядком про приєднання, рішення мають бути прийняті сесіями, як Новенської селищної ради, так і міської ради Кропивницького. Потім схвалені проєкти рішень на двох сесіях подають до облдержадміністрації, аби отримати висновок про відповідність законодавству та Конституції. І лише після отримання висновку про відповідність на сесії знову мають приймати рішення про добровільне приєднання.

 

Поширюйте

Коментуйте