Суспільство

Селище Нове має бути з Кропивницьким: депутати проголосували за приєднання

. 3313

 


Сьогодні, 16 серпня, на сесії депутати Новенської селищної ради проголосували за приєднання до Кропивницького.

 

69230315 728361280926144 6432220774282559488 n

Нагадаємо, 14 серпня активісти прийшли на перше засідання сесії і вимагали винести на розгляд депутатів першим питанням про приєднання селища до міста, як було вирішено на громадських слуханнях місяць тому. В результаті словесних перепалок та неможливості проводити засідання, оголосили перерву в сесії до 16 серпня, коли мало відбутися друге засідання 31 сесії селищної ради.

Уже сьогодні перед засіданням сесії громадськість знову зібралася, аби першочергово депутати розглянули питання про приєднання до міста. Новенці бояться, що депутати можуть не проголосувати за таке рішення.

Аби не повторилася ситуація як минулого засідання, коли в залі через переповненість та словесні перепалки не було можливості провести засідання на початку запропонували дотримуватися порядку.

В результаті згодом перейшли до питання про затвердження результатів громадських обговорень та затвердження меморандуму - гарантії міста селищу в разі приєднання. Нагадаємо на громадському обговорені 14 липня - 1276 чоловік голосували за приєднання до Кропивницького, 40 - проти і 7 - утрималися.

Суть меморандуму полягає в збереженні наявної інфраструктури в селищі, а також його розвитку в разі приєднання до обласного центру (з повним текстом меморандому можна ознайомитися тут ).

Присутні на засіданні заступник міського голови Андрій Паливода, секретар міської ради Андрій Табалов пояснили, що міськрада підтримає вимоги меморандуму, але для цього першочергово селищна рада має прийняти рішення, тобто проголосувати за нього.

- Меморандум буде підтриманий і підписаний, - запевнив Андрій Табалов.

Він також зауважив, що з рішенням приєднання селища і міста й так затягнули.

Присутні цікавилися натомість про юридичну силу меморандуму.

- Фактично в разі невиконання вимог меморандуму можна звернутися в суд, - каже юрист селищної ради Вадим Масленников. - Коли він буде затверджений нашою радою, а потім міською радою Кропивницького, то він буде мати вже іншу силу, більш вагому.

В результаті 19 присутніх депутатів одноголосно проголосували за рішення про меморандум.

Після чого перейшли до питання про надання згоди на добровільне приєднання селища Нового до міста обласного значення.

Після заслуховування виступів з присутніх на сесії, зокрема, і тих, хто хотів би, аби була Новенська ОТГ, а також поодиноких словесних перепалок, депутати проголосували за приєднання: 16 - депутатів, два - проти, один утримався.

Новенці під стінами ради інформацію про прийняття рішення депутатами про приєднання до Кропивницького зустріли оплесками і вигуками "Ура!".

Нагадаємо, тепер рішення про приєднання має підтримати міськрада Кропивницького, а остаточне рішення про приєднання буде голосуватися ще раз після рішення-висновку ОДА про приєднання.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама