Суспільство

У серпні перед медиками Кропивницького виникли борги по зарплатах

. 1592

 

Попри те, що у сесії міськради Кропивницького оголосили перерву, до депутатів звернулась голова профспілки медпрацівників Лариса Козловська, яка заявила про критичну ситуацію зі зарплатами лікарям.

 

68669966 464604144392599 4149139283556433920 n

- 9,5 мільйонів - заборгованість перед медиками Кропивницького нині. За першу половину серпня медики не отримали ні копійки, - каже Козлова.

Підтримав її виступ депутат, а також головний лікар міської лікарні №1 Олександр Артюх.

- Пишуть дуже багато працівників заяви на розрахунок через затримки навіть цієї, я вважаю, несправедливої зарплати. Написала навіть заяву завідуюча відділення, молода жінка з хорошим досвідом. Вона вже не працює. Я не перебільшую, ще якийсь місяць і не буде кому працювати, - каже Артюх.

- Такого як останні два роки ми не переживали ніколи. Перший етап медреформи, я вважаю, ми провели дуже успішно. Але держава у період реорганізацій відпустила нас у вільне плавання, - каже начальниця управління охорони здоров’я міськради Оксана Макарук.

У 2019 році 122,7 млн грн отримала медична галузь міста. З такою сумою 4,5 млн грн в середньому дефіцит оплати праці щомісяця - це 65 млн грн в рік.

- Станом на липень кредиторської заборгованості не було. Але як мають існувати заклади, коли фінансування йде лише на оплату праці, - каже Макарук.

За її словами неодноразово звертались і в МОЗ, і в Мінфін, проте їм кажуть, що через фінансову децентралізацію грошей просити мають з міського бюджету.

Сьогодні на сесії мали розглянути перерозподіл коштів з бюджету розвитку, аби направити їх на виплати зарплат.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама