Суспільство

У Кропивницькому відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину міста (ФОТО)

. 2999

Сьогодні, 23 серпня, в День державного прапора України в обласному центрі на фасаді багатоповерхівки по вулиці Михайлівська, 9, відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину міста Семену Сороці. 

 

с4 copy

У цьому будинку з 1982 року до 2017-го мешкав упівець Семен Сорока. Відкриття дошки відбулося за участі керівництва міської ради, облдержадміністрації, установ, духовенства, громадськості, а також сина Григорія, доньки Людмили та онуків патріота Марії й Олени.

Він був воїном української повстанської армії у 40-х роках минулого століття. Семен Сорока також був учасником подій Революції Гідності. Він доклав зусиль до створення різноманітних організацій в тому числі патріотичних.

У 2018 році місто присвоїло звання Почесного громадянина міста громадському діячу, кавалеру ордена “За заслуги” II та ІІІ ступенів, учаснику національно-визвольної боротьби, ветерану Української Повстанської Армії, колишньому політв’язню – Семену Климовичу Сороці (посмертно).

Виготовив дошку місцевий скульптор Віктор Френчко, член Національної спілки України за меценатства міського голови Андрія Райковича.

Після виступів відбулася молитва та освячення меморіальної дошки.

- Він завжди говорив, що я буду їсти лише хліб з сіллю і пити воду, аби Україна була вільною, - звернулася до присутніх донька патріота Людмила. -Хай Україна буде не лише на папері, а й в серці кожного з нас. Слава Україні!

с7

Довідково: Семен Климович Сорока, 1928 року народження, вже в 15-річному віці був зв’язковим в Українській Повстанській Армії. В 24 роки його заарештували і засудили, як політв’язня на 25 років таборів. У грудні 1959 року він був звільнений з концтабору, а в 1992 році - реабілітований. Помер Семен Сорока 21 листопада 2017 року.

с2 copy copy

с3

с5

с6

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама