Суспільство

Олександрії не вистачає майже 20 мільйонів на зарплати медикам і вчителям

. 1607

 

Місто недоотримало освітньої і медичної субвенції з держбюджету майже 20 мільйонів гривень.

Як повідомляє Олександрійська міська рада, аби вчасно виплатити зарплати медичним працівникам з міського бюджету було виділено 6 млн грн. До кінця року нестача коштів становить 10 млн грн.

Аналогічна ситуація у сфері освіти. Торік, аби не допустити скорочення педагогів, міська влада спрямувала 22 млн грн на виплату заробітних плат. До кінця року нестача державної субвенції складає 9,8 млн грн. Аби вчасно виплатити педагогам відпускні та оздоровчі міською владою були направлені звернення до Міністерства освіти і науки та Міністерства фінансів з проханням наблизити лімітні асигнування з кінця року на літній період, що і було зроблено.

Натомість Мінфін пропонує підвищити заробітну плату вчителям, але за рахунок певних заходів. Наприклад, припинення з 1 січня 2020 року фінансування за рахунок освітньої субвенції шкіл (крім початкових) з кількістю учнів менше 40 та фінансування освітнього процесу в 10-11 (12)-х класах, де менше 20 учнів; підвищення навчального навантаження на вчителя з 18 до 20 годин; обов’язковий вихід учителів на пенсію по досягненні пенсійного віку або укладання контрактів та інші.

Нагадаємо, Кропивницькому не вистачає до кінця року на виплату заплат 30 млн грн освітньої субвенції і 32 млн грн - медичної субвенції.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама