Суспільство

У Кропивницькому обговорили можливе підвищення тарифу на воду (ФОТО)

. 2330

Коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення від "Дніпро-Кіровоград" на 2019 рік передбачає зростання тарифу.

 

69364734 508755736545761 8876462262726950912 n

Коригування тарифів необхідне, за словами гендиректора ОКВП "Дніпро-Кіровоград" Романа Ілика, у зв'язку зі зростанням вартості електроенергії від Кіровоградської обласної енергопостачальної компанії, а також покриття взятого на модернізацію підприємства кредиту Світового банку (27 млн грн - тіло кредиту, 9,9 млн грн за користування кредитом).

Нагадаємо, раніше на підприємстві мовилося про зростання тарифу майже на 15% у зв'язку із зростанням ціни на електроенергію. Натомість у НКРЕКП зауважили, що підвищення можливе максимум на 2,5%, а не 15%.

В результаті підприємство пропонує тариф 16,91 грн за водопостачання та 14,16 грн за водовідведення. Тобто загалом 31,07 грн. Це зростання на 8% порівняно з нинішнім тарифом.

Відзначимо, що з кінця червня тариф діє на рівні 28,68 грн і це при тому, що "Дніпро-Кіровоград" очікував з початку року тариф в розмірі 32 грн.

Також Ілик поскаржився на фінансові втрати через невчасне затвердження НКРЕКП тарифів. Мовиться про стомільйонні збитки.

Присутні на обговоренні понад півсотні громадян іноді досить емоційно цікавилися зарплатою гендиректора (виявилося, що це близько 30 тис. грн), хто давав дозвіл на взяття кредиту, про неналежну якість води, про проведення аудиту (попередньо Держаудитслужба має провести аудит підприємства на запит облради в IV кварталі), про витоки води, а представник з Олександрії вкотре наголосив, що місто має відмовитися від послуг ОКВП "Дніпро-Кіровоград".

До речі, сьогодні відкрите обговорення тарифу о 15:00 відбудеться і в Олександрії. За результатами цих обговорень, зокрема в Кропивницькому та інших міст, будуть складені протоколи із зауваженнями та пропозиціями (зокрема і надісланими на оприлюднені на сайті розрахунки тарифу) до озвучених тарифів і направлені НКРЕКП на розгляд.

Однак, якщо ціни на електроенергію будуть знижені, то, за словами Романа Ілика, питання про коригування тарифу відпаде.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама