Суспільство

Як спецпризначенці з Кропивницького пройшли міжнародні військові навчання (ФОТО)

. 1657

Підрозділ 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго Сил спеціальних операцій ЗСУ брав участь у багатонаціональних навчаннях «Combined Resolve-XII» у складі сил імітації противника OPFOR.

 

p3

Як повідомляє Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України, через специфіку роботи спецпризначенців, їхні обличчя і методика роботи завжди залишаються поза кадром. Проте, деякі подробиці участі у маневрах українського SOF розповів командир цього підрозділу майор Ян.

Спецпризначенці розпочали участь в практичній фазі навчань раніше за інших учасників. Адже потрібно було підготувати умови для дій в тилу ворога. І з початком маневрів групи розвідників було відправлено в тил багатонаціональної бригади.

Перші три доби вони вели розвідку в глибокому тилу сил BLUFOR, ідентифікували високопріоритетні сили «противника», їхній склад та розташування. Зокрема, визначали та передавали до свого штабу координати баз логістичного забезпечення, засобів ППО, радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби, ракетних та артилерійських засобів противника, пунктів управління всіх рівнів тощо.

— За цей час розвідкою OPFOR було викрито розташування всіх підрозділів BLUFOR, — розповів командир українського загону майор Ян. — При цьому визначити дислокацію української механізованої роти вдалося лише на третю добу, за допомогою безпілотника. Наші гарно замаскували свої позиції та техніку, неочікувано для розвідки змінювали вночі позиції та райони зосередження.

3p

Групи спецпризначення діяли в тилу BLUFOR всі десять діб навчань, без виходу «на велику землю». Запаси, харчування та боєприпаси (холості набої), поповнювали за рахунок «трофеїв», захоплених в умовного противника, використовували його захоплену техніку. Щоночі проводили нальоти на об’єкти спільно з розвідкою OPFOR. А з початком активних бойових дій, коли BLUFOR пішли у наступ, групи почали самостійно виконувати заходи, аби не викрити свою присутність. Нальоти на командні пункти й інші важливі об’єкти дуже дошкуляли наступаючим, зриваючи плани.

Українським групам спецпризначення навіть вдалося організували партизанський рух в населених пунктах, що дало змогу відтягнути сили BLUFOR з переднього краю. Під час навчань на полігоні штучні населені пункти заселяють статистами — найнятими цивільними громадянами, які імітують місцеве населення та є повноцінними учасниками навчань, кожний з яких також оснащений системою лазерної імітації «МАЙЛС». Серед найнятих статистів, слід зазначити, багато є мігрантів з пострадянських країн.

Тож у День незалежності України, 24 серпня, група спецназу просочилася до блокованого міста та підняла над ним державний прапор України, демонструючи успішне виконання завдання українським підрозділом.

— За всі десять днів навчань позиції наших розвідгруп залишалися невиявленими, не зважаючи на різноманітні заходи контрдиверсійної боротьби. Відповідно ми не мали умовних втрат особового складу, — зазначив майор Ян. — Панували повне розуміння та взаємосумісність з підрозділами сил OPFOR, до складу яких ходили. «Воювати» з українською ротою не доводилося, бо наші групи діяли в глибокому тилу, а «холодноярці» завжди перебували на передових позиціях.

Під час виконання навчально-бойових завдань командний пункт українського підрозділу ССпП відвідав командувач ССО ЗС США в Європі генерал-майор Сміт, який спостерігав в режимі реального часу за діями наших розвідників. Він відзначив дії українського SOF як одні з найефективніших поміж іншими групами спеціального призначення.

p4

p5

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама