Кіровоград: сусіди воюють за прохід до будинку (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3123

Отримали нових сусідів і залишилися без можливості виходу з власного двору - у таку ситуацію потрапила родина Ткаченків і намагається вийти з неї вже протягом семи років з допомогою судів.
Об'єктом спору раніше мирних сусідів став прохід з будинку родини Ткаченків під номером 32а, що по вул. Криничуватій. Прохід, який в усі часи був землею спільного користування, проходить вздовж будинку, що знаходиться за тією ж адресою лише під номером 34 (раніше 32). То був єдиний вихід із двору сім'ї Ткаченків до 1994 року, доки не сталася пожежа і не виникла потреба в більш широкому проїзді. Саме тоді з'явився вже другий вхід у двір, з пров.Запорізького, що знаходиться нижче, щоправда отой інший, донедавна єдиний, сусіди Мироненки потайки забрали собі.

Марія Ткаченко розповідає, що прохід сусіди приватизували у 2006 році, втім перегороджувати виходи почали аж з 2011 року - до того приватизація, запевняє Марія Ткаченко, проходила бехз їхнього дозволу, тож зі сміливістю подали заяву до суду.

Під час розгляду справи Ткаченко проти Мироненко у Ленінському суді дозволи на приватизування вузької ділянки землі загального користування звідкись з'явилися, втім вже згодом, через багато років, в черговий раз перегортаючи стоси паперів, порівнюючи їх, Марія Василівна знайшла помилки, хоч і не сумнівалася у фальшивості документів: вони були оформлені з помилками та підробленими підписами.

Ленінський суд видав рішення не задовольняти позовні вимоги родини Ткаченків, тож справу закрили. Подали на апеляцію до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду - справу виграли, а рішення Кіровоградської міської ради від 26.09.2006 р. щодо передачі у власність Ларисі Мироненко земельної ділянки по вул. Криничуватій, 34 визнали протиправним і скасували.

Фактично зараз будинок Ткаченків, що раніше знаходився за адресою вул. Криничувата 32а, залишився без юридичної адреси, адже вихід на ту вулицю перекритий парканом. Змінювати юридичну адресу, як до того закликають представники міської ради, позивачі не бажають, говорять, що цей прохід завжди був землею спільного користування, лише через нього можна було вийти з двору від самого початку існування будинку, свідченням чого є покладений асфальт, ідентичний тому, що лежить у дворі.

"Ми швидку викликати не можемо, бо в нас адреси немає. Добре, що сусіди кажуть, щоб викликали на їхню адресу, але пров.Запорізький довго шукають..." - розповідає Марія Ткаченко.

Сусідка ж Лариса Мироненко вважає свої дії абсолютно законними. Свою позицію відповідач виклала ще під час розгляду справи у Ленінському суді у запереченні на позовну заяву.

"Вважаю, що даний позов є безпідставним...До будинку громадянина Ткаченко Віктора існує проїзд з пров.Запорізького, з якого встановлена хвіртка та в'їзні ворота... Ткаченко В. М. вигадав, що на переданій мені земельній ділянці у приватну власність існує проїзд загального користування та те, що він має право ходити через мій двір до свого будинку, хоча у громадянина Ткаченко В. М. є можливість виходу по дорозі на вул. Криничувату, пойшовши приблизно 50 м (вхід з пров. Запорізького - Авт.) - зазначила Лариса Мироненко.
Втім далі відповідач все ж таки називає прохід загального користування, про який і ведуть мову Марія та Віктор Ткаченки. Щоправда прохід цей, за словами Лариси Мироненко, проходить з іншого боку її будинку...через чужий двір.

"Відповідно до висновку управління містобудування, архітектури, екології та земельних відносин про надання дозволу на будівництво житлового будинку та господарських будівель по вул. Криничуватій, 34 #257 між будинками #32 та #34 по вул. Криничуватій в місті Кіровограді існує прохід загального користування з вулиці Криничуватої до будинку #32а, який спеціально існує для проходу до будинку Ткаченко В.М. і яким вільно може користуватися" - додає у своїй відповіді на позовну заяву Лариса Мироненко.

Втім, як розповідає сусідка Тетяна Білецька, по земельній ділянці якої і проходить вигаданий прохід загального користування, нумерація будинків змінювалася, тоді їхній будинок мав #30. Тож жодним чином ніякий прохід там існувати не міг, чому підтвердженням є генплан будинку. Цього порушниця, запевняє Тетяна Білецька, розуміти не хоче - зробила ворота прямо у їхній двір, захопивши півметра землі, почала насаджувати поряд різних культур, проте після довгих суперечок все ж таки ворота заварила, але не прибрала.

Наразі тривають судові розгляди позову родини Ткаченків визнати незаконним Акт держземагенства, що отримала Лариса Мироненко після приватизації шматка землі загального користування. Марія Ткаченко переповідає слова юристів, що задовольнити їхній позов суд повинен автоматично, адже Акт держземагенства виданий був на основі вже скасованого рішення міської ради. Втім з розглядом справи, запевняє жінка, вже вкотре відтягують. Сам же прохід Мироненками не використовується - там бур'яни повиростали до людського зросту.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити