файно

Суспільство

Обмін відбувся: військовополонені повернулися до України

. 14543

 

До України сьогодні повернулися 35 полонених, зокрема, 24 моряки, серед яких двоє уродженців з Кіровоградщини - Роман Мокряк та Андрій Артеменко.

 

357341

Роман Мокряк  (у жовтій футболці) зійшов з літака одним з перших

Як відбувався обмін транслювало “Радіо Свобода”.

Інформація про обмін з’явилася в низці ЗМІ сьогодні зранку. За інформацією адвокатів політв’язнів та журналістів, обмін мав відбутися у форматі “35 на 35”. До аеропорту також приїхали родичі полонених. Згодом можна було помітити і маму полоненого моряка Романа Мокряка - Наталю Кравченко (Мокряк).

56834

Наталя Мокряк (у синій сукні в білий горошок) тримає прапор

Зранку в аеропорту “Бориспіль” приземлився російський спецборт. Який згодом злетів синхронно з літаком в Росії.

Стало відомо, що крім 24 військовополонених моряків повернулися ще 11 полонених, зокрема, режисер Олег Сенцов. Їх помилував Президент РФ Володимир Путін. Крім того, напередодні Путін сказав, що обмін буде масштабним.

Однак, за інформацією журналістів “Радіо Свобода”, ніхто офіційно коментувати ситуацію не буде, поки обмін не завершиться. До аеропорту прибули і Генпрокурор Руслан Рябошапко, і Президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, минулого тижня була інформація про звільнення саме 30 серпня військовополонених. Однак обмін не відбувся, а в Офісі президента прокоментували, що процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває.

- Коли взаємне звільнення утримуваних осіб завершиться, Офіс Президента повідомить про це на офіційних каналах, - написали тоді на сайті президента України.

Наразі літак з полоненими приземлився, і з нього виходять моряки. Серед перших, хто зійшлов з літака, був помічений Роман Мокряк в жовтій футболці. Бранців зустрічають рідні та Президент Зеленський.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама