Суспільство

У НВО №16 у Кропивницькому батьки зможуть відмовитись від вивчення російської мови

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5746

У НВО №16 у Кропивницькому батьків поставили перед фактом, що їх діти вивчатимуть російську мову як другу іноземну.

 

im578x383 jazik wikimedia

Така ініціатива сподобалась не всім. За інформацією батьків, які побажали не називати себе, другу іноземну мову не обирали. У молодших класах за цей предмет ставили у табель лише відмітку "зараховано", а діти для яких цей предмет не цікавий могли займатись на уроці іншими справами. Проте у середній школі вивчення предмету продовжилось і тепер за нього мають ставити оцінку.

"Шкільний мікрорайон завжди був російськомовним", - прокоментували батькам претензії у школі. Іншим же батькам пояснили, мовляв таким чином дозволяють допрацювати у закладі до пенсії вчительці.

У той самий час в школі вже другий рік поспіль школярів не поділяють на підгрупи при вивченні української мови, що на думку батьків, впливає на якість знань.

Це питання підняла одна із мам під час засідання постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту та соціальної політики міськради Кропивницького, де розглядали петицію про поділ класів при вивченні української мови.

- Я не проти російської мови, але якщо вже складається ситуація, що бракує коштів на поділ класу на вивчення української мови, то може доцільно знайти на це кошти прибравши вивчення російської, - спитала одна із мам.

За словами начальниці управління освіти Лариси Костенко, про проблемну ситуацію в школі дізнались минулого тижня. Сьогодні ж заклад відвідала перевірка і дали рекомендації: дітей не можуть змушувати вивчати російську натомість мають знайти інші заняття.

 

 

Поширюйте

Коментуйте