файно сусід

Фахівці туризму з усієї України пройшли семінар-практикум на території нашої області (ФОТО)

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 852

З 10 до 13 вересня 2019 року на території нашої області проходив Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів.

Захід був організований Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації та комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді».

Під час заходу учасники працювали над проблемою «Туристсько-краєзнавча діяльність в регіоні в умовах децентралізації влади: співпраця з громадами» та мали змогу ознайомитись зі станом розвитку позашкільної освіти Кіровоградщини та міста Кропивницького, системою туристсько-краєзнавчої роботи в освітніх закладах як важливого чинника національно-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, перспективними видами туризму нашої області.

Під час семінару гостям презентували освітній та туристський потенціал регіону. До уваги керівників закладів були представлені туристсько-рекреаційні об’єкти Кропивницького, Світловодська, Знам’янського, Кропивницького, Онуфріївського та Світловодського районів, Дмитрівської ОТГ.

2019 09 16 tourism 22019 09 16 tourism 5

Гості нашої області мали змогу побачити туристсько-рекреаційні об’єкти нашого обласного центру та здійснити пішохідну екскурсію історичним центром.
Керівники обласних центрів туризму під час відвідування академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького стали учасниками відкриття 49 Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти-2019» та 137 театрального сезону, переглянули виставу «KVITKA. Пісня наяву й у снах» Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім М.К. Садовського.

2019 09 16 tourism 3

Духовною складовою семінару-практикуму стало відвідання Онуфріївщини, де учасники у педагогічно-меморіальному музеї Василя Сухомлинського ознайомилися із педагогічною спадщиною нашого видатного земляка та впровадженням його педагогічного досвіду в сучасній позашкільній діяльності на базі опорного закладу загальної середньої освіти «Павлиський ліцей імені В.О.Сухомлинського Онуфріївської районної ради Кіровоградської області».

Цікавинкою для керівників закладів освіти відкрився Світловодський район та місто Світловодськ, його туристсько-рекреаційні об’єкти, екскурсія на Кременчуцьку ГЕС та водосховище, відкриття філії обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді у Світловодську. Вони ознайомилися з досвідом системи військово-патріотичного виховання дітей та молоді на прикладі співпраці обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді та Кіровоградського обласного осередку української федерації хортингу. На базі яхтклубу учасникам семінару була продемонстрована система роботи гуртків із вітрильного туризму.

2019 09 16 tourism 6

Історично-краєзнавчою новинкою для гостей стало відвідування державного заповідника-музея Івана Карпенка-Карого (Тобілевича) та «Ху́тора Наді́я» (с. Миколаївка Кропивницького району), що як і музейно-природничий заповідник «Тобілевичі» є філією обласного краєзнавчого музею.

Далі робота семінару-практикуму продовжилася в музеї-заповіднику «Гайдамацька Січ» (Знам'янський район, с. Цибулеве). Обговорювався досвід роботи з використання зеленого туризму як форми національно-патріотичної роботи на прикладі досліджень подій
«Холодноярської республіки».

Учасники відвідали історичну реконструкцію часів Козаччини за участі гуртківців обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Гостей чекали козацька садиба, козацький побут, гарні пісні, цікаві розповіді гуртківців, неймовірна краса природи та екскурсія музеєм-заповідником.
Наступного дня керівники закладів освіти знайомились з роботою факультету менеджменту (спеціальність «Туризм») Льотної академії Національного авіаційного університету та відвідали музейний комплекс закладу.

Закінченням семінару стало відвідання обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, де колектив позашкільного закладу показав свій досвід роботи та розкрив головні акценти і підходи у системі туристсько-краєзнавчої, національно-патріотичної діяльності та шляхи її модернізації у закладі. Підсумком роботи семінару став творчий діалог про стан, перспективи розвитку дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та національно-патріотичного виховання в Україні.

2019 09 16 tourism 42019 09 16 tourism 72019 09 16 tourism 1

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити