Суспільство

Поліція ініціює зміни до законодавства, аби посилити контроль за перевезеннями пасажирів

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1620

У зв’язку з низкою ДТП за участі авто, що перевозили пасажирів та вантажівок, Департамент патрульної поліції ініціюватиме питання про внесення змін до законодавства. Перш за все мова йде про збільшення штрафів за незадовільний технічний стан транспортних засобів, які перевозять пасажирів, а також до посадовців, відповідальних за технічний стан, обладнання та експлуатацію.

Про це у Фейсбуці повідомив Олексій Білошицький, перший заступник начальника Патрульної поліції України.

Також буде запропоновано закріпити на законодавчому рівні заборону використання пасажирськими перевізниками транспортних засобів, які за конструкцією передбачені для перевезення вантажів, але пройшли процедуру переобладнання.

Додатково планується внести на розгляд питання щодо обов’язкового обладнання пасажирського транспорту міжміського сполучення ременями безпеки для пасажирів та передбачити адміністративну відповідальність за порушення таких правил.

"Нами було розроблено постанову Кабміну від 22 травня 2019 року № 424 “Деякі питання ведення обліку дорожньо-транспортних пригод” (на основі CADaS) задля нормативного врегулювання запровадження та ведення обліку ДТП, упорядкування процедури взаємодії між суб'єктами, що володіють інформацією про скоєні ДТП, що дозволить проводити більш детальний та ґрунтовний аналіз ДТП для визначення причин та умов, що сприяють виникненню ДТП і вжиття відповідних заходів для зменшення травматизму та смертності на дорогах країни.
Наразі триває розробка технічної складової системи", - пише він.

Наразі Департамент патрульної поліції розробляє проєкт постанови Кабміну, яким буде внесено зміни до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30.

Проєктом передбачено оптимізацію процедури видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, щодо запровадження електронного звернення за дозволом, отримання електронного погодження маршрутів для підготовки дозволу, а також електронного розрахунку плати за послугу і за проїзд автомобільними дорогами та використання дозволу в електронному вигляді. З одного боку, ми передбачаємо якомога зручнішу і автоматизовану процедуру отримання послуг, з іншого, більше контролю і відповідальності.

Наразі по всій Україні триває комплекс заходів "Безпека дорожнього руху — це життя", під час яких патрульні поліцейські вживають заходів щодо контролю за відповідністю технічного стану ТЗ, дотримання водіями ПДР, а також правил перевезення пасажирів і вантажів.

нагадаємо, 21 вересня неподалік Одеси загинули пасажири маршрутки, яка зіштовхнулась із автоцистерною, яка їхала з Кіровоградщини.

 

Поширюйте

Коментуйте