Суспільство

У двох мешканців Кіровоградщини підтвердили лептоспіроз

. 2171

Лабораторно підтвердилося захворювання на лептоспіроз двох мешканців області – з Кропивницького та Олександрійського району.

140b52a229a0199a0b5b0f77e425d131 L

Як інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в області, 61-річний житель Кропивницького занедужав та звернувся до приватної лікувальної установи зі скаргами на погіршення самопочуття, біль у литкових м’язах, жовтушність шкірних покривів.

Кропивницьке міське управління Держпродспоживслужби області в рамках проведення епідеміологічного та епізоотичного розслідування щодо захворювання чоловіка на лептоспіроз обстежили домоволодіння та копанку поруч з р. Інгул. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій території не виявили. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.

Було встановлено, що хворий, маючи на тілі пошкодження шкірних покривів, проводив ремонтні роботи насосу, який перекачує річкову воду з р. Інгул в копанку для поливу городу. Тож, відповідно до епізоотичного розслідування, ймовірним місцем інфікування хворого є вода з р. Інгул.

28-річний житель с. Пустельникове Олександрійського району звернувся за медичною допомогою до Олександрійської центральної районної лікарні зі скаргами на підвищення температури (400С), слабкість, задишку, жовтушність шкірних покривів, біль у литкових та стегнових м’язах 15 вересня. Хворого було госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з діагнозом лептоспіроз.

Олександрійське районне управління Держпродспоживслужби області провело епідеміологічне та епізоотичне розслідування за місцем проживання хворого, обстежили територію домоволодіння. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій до домоволодіння території не виявили. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.

Встановлено, що хворий протягом літа займався риболовлею. Востаннє чоловік рибалив 10 вересня в р. Інгулець на межі с. Ізмайлівка Олександрійського району та с. Новий Стародуб Петрівського району, інколи заходив у воду по плечі та ловив рибу. Відповідно до епізоотичного розслідування ймовірним джерелом інфікування чоловіка є вода з р. Інгулець.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама