Суспільство

У Кропивницькому допитали потерпілу в справі шахрайства, де обвинувачують депутата обласної ради (ФОТО)

. 8678

 

Сьогодні, 10 жовтня, в Ленінському районному суді відбулося чергове засідання в справі шахрайства, в якому обвинувачують депутата обласної ради, юриста, бізнесмена Ярослава Бублика.

 

IMG 7434

Нібито Бублик напозичав значні суми і не повернув. Мовиться про ч. 4 ст. 190 КК України (шaхрaйство, вчинене в особливо великих розмірaх aбо оргaнізовaною групою).

Сьогодні прокурор, сторона захисту, обвинувачений, а також судді в режимі відеозв'язку з Києва влаштували допит потерпілої Світлани Малоок, яка не з'являлася на попередні судові засідань. Вона підприємиця, знає обвинуваченого з дитинства і, крім того, є кумою Бублика, а також була довіреною особою Бублика на виборах до Верховної Ради у 2014 році й очолювала його штаб.

- У 2015-2016 роках надавала в борг кошти для операцій на валютному ринку, які він не повернув, - каже Світлана Малоок. - Хоча домовлялися, що він бере кошти на місяць-два.

За її словами, загалом було позичено за цей період Бублику понад 400 тис. доларів США. Перша сума 250 тис. дол. була позичена в червні 2015 року. На початку 2016 року позичено ще понад 42 тис. доларів, а у вересні 70 тис. дол., а також понад 37 тис. доларів. Зазвичай кошти передавалися, за словами потерпілої, в неї вдома.

Кошти надавалися під проценти.

У цивільному позові Малоок мовиться про основну суму боргу 400 тис. 150 дол., 3% річних і 2 млн грн моральної шкоди.

Як розповів обвинувачений співпраця з Малоок розпочалася в 2012 році, коли вона почала позичати Бублику гроші (в євро) під 40% річних. Відтоді, за словами Бублика, до 2017 року він повернув Малоок близько 2 млн дол. США.

IMG 7427

Обвинувачений також цікавився чи за цей час не купувалася потерпілою нерухомість за кордоном та про переоформлений автомобіль вартістю в понад 150 тис. дол. (власність обвинуваченого) на цивільного чоловіка Малоок. Однак потерпіла відмовилася відповідати на питання, адже, на її думку, це немає відношення до справи.

Натомість у перерві Ярослав Бублик пообіцяв журналістам, що на наступних засіданнях надасть нові докази того, хто і як переоформлював його машину, а також інше майно.

- У нас буде "Згадати все". Ми їм нагадаємо. Покажемо. Докажемо, - каже Ярослав Бублик. - Буде дуже цікаво, я так скажу.

На питання сторони захисту, чому потерпіла, продовжувала позичати кошти, враховуючи те, що Бублик нібито не віддавав їй кошти, пояснила, що він щоразу знаходив пояснення, що кошти потрібні під ту чи іншу інвестицію.

За її словами, були розписки. Однак в один момент Бублик, за її словами, перестав виходити на зв'язок.

Натомість обвинувачений вкотре наполягає на тому, що справа проти нього повністю сфабрикована. І обіцяє, що, на свободі займеться цим питанням активніше.

Після допиту потерпілої адвокат обвинуваченого вніс клопотання про зміну запобіжного заходу Ярославу Бублику, який перебуває під вартою майже два роки, на домашній арешт у нічній час. Однак суд клопотання не задовольнив. 

Судді натомість оголосили перерву в засіданні до 15:00 5 листопада. На ньому допитуватимуть свідків.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама