Суспільство

"Дніпро-Кіровоград" розраховує закласти в новий тариф погашення кредиту

. 6961

Сьогодні, 5 листопада, у Кропивницькому відбулось відкрите обговорення підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення на 2019 рік для ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

 ob

Коригування тарифів необхідне, за словами гендиректора ОКВП "Дніпро-Кіровоград" Романа Ілика, у зв'язку зі підвищенням заробітної плати працівникам підприємства та покриття кредиту Світового банку. Наразі на підприємстві не вистачає 15% працівників (понад 100 осіб).

Під час обговорення всі присутні могли надати зауваження, які додали до протоколу.

Леонід Бобров, член громадської ради облради ветеранів надав зауваження до НКРЕКП: вивести зі складу тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення абонентських послуги, які туди включені.

Громадський активіст Микола Гречуха запропонував поінформувати Національну комісію, що відбувається подвійна оплата за тариф на водопостачання та водовідведення субсидіювання з обласного бюджету станом на 2019 рік 37 мільйонів гривень.

Натомість, пан Ілик повідомив, що на початку року обласна рада виділила 37 млн грн. на погашення заборгованості за електричну енергію.

-Заборгованість виникла внаслідок постійної невідповідності тарифу централізованого водопостачання та водовідведення фактичним витратам на ведення господарської діяльності,- каже Роман Ілик,- Подвійного субсидіювання немає, в тарифі на 2018 рік непередбачено коштів на покриття витрат по заборгованості ОКВП по попередніх періодах.

Тариф на водопостачання та водовідведення планують підняти на близько 9 % - 30,60.

На підвищення тарифу вплинули два чинники: підвищення розміру заробітної плати працівникам підприємства та вибірка коштів по кредиту Світового банку.

-За рахунок тарифів зараз основні витрати йдуть на погашення кредиту, який передбачає зробити енергоефективними всі насосні станції ОКВП «Дніпро-Кіровоград», зробити сучасні водопровідні очисні споруди. Наразі 90% виконали заміну мереж у Кропивницькому. Ведуться роботи по замінні насосного обладнання на каналізаційних насосних станціях,- каже пан Ілик.

Коли НКРЕКП опрацює протокол обговорення, винесе на засідання, тоді мають затвердити нові тарифи. Прогнозують не раніше 1 грудня.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама