Суспільство

Досвід створення набережної: команда Стрижакова зустрілася з керівництвом Тернополя (ФОТО)

. 2598

Керівник Муніципального бюро Артем Стрижаков разом з командою відвідали місто Тернопіль, де переймали у керівництва міста досвід реконструкції набережної та перебудови громадського простору. Там створили європейську набережну за 1 рік.

IMG 8901

Про це йдеться на сторінці Муніципального бюро Стрижакова у Фейсбуці.

«Концепцію створення набережної Тернополя на місці занедбаного пустиря біля ставу розробили молоді архітектори громадської ініціативи «URBAN.te». Молодь презентувала проект міському голові. І на основі концепції фахівці нашого комунального підприємства у співпраці з активістами розробили проектну документацію. Роботи розпочалися у травні 2016 року, а в серпні того ж року набережну вже відкрили. З моменту презентації проекту до відкриття набережної минув рівно рік», - розповів команді Муніципального бюро заступник міського голови Владислав Стемковський.

Тернопільська набережна умовно поділена на сім зон: прогулянкова алея з пристанню, зона для тихого відпочинку, скейтпарк, головна площа з пірсом і фонтаном, пляж «Циганка» з рестораном, спортивна зона і територія пивоварні. На набережній відкрили дитячі майданчики, облаштували пішохідні та велосипедні доріжки, які розмежовані зеленими насадженнями. Також встановили сучасне освітлення, нові лавки для відпочинку, висадили десятки дерев, створили газони та клумби.

IMG 9516

На Набережній функціонує найдовший в Україні аераційний фонтан, який виконує екологічну функцію – насичує воду в озері киснем, щоб вона не цвіла влітку, а також створено пішохідний фонтан, який світиться у темряві.

Задля безпеки на проїжджій частині біля набережної облаштували підвищений пішохідний перехід, який змушує водіїв автомобілів зменшувати швидкість. Загалом на тернопільській набережній створені максимально комфортні умови для відпочинку людей різного віку, заняття для себе тут знайдуть як любителі екстрим-розваг, так і батьки з дітьми, люди поважного віку.

IMG 8976

Керівництво Тернополя поділилося з Муніципальним бюро напрацюваннями та методами, досвідом використання нових технологій, завдяки яким вдалося за короткий проміжок часу створити в місті якісний громадський простір.

«Завдяки співпраці влади Тернополя та ініціативної молоді у місті з’явилася повноцінна сучасна відпочинково-туристична зона, і це гідний приклад для інших міст України. Для нас дуже цінно вивчити такий успішний досвід реконструкції набережної, а також оновлення громадського простору міста, зокрема, Привокзального бульвару. Приклад Тернополя яскраво демонструє, що за бажання і вольового рішення влади можна провести реконструкцію масштабного рекреаційного об’єкту лише за один рік. У нашому ж місті за три роки не спромоглися розробити навіть технічну документацію. Процес реконструкції Набережної рухає тільки громада», - зазначив громадський діяч Артем Стрижаков.

Варто зауважити, що цього року команда молодих архітекторів Тернополя, з якими Муніципальне бюро Стрижакова теж провело зустріч, отримала найвищу нагороду всеукраїнського конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards за концепцію реконструкції тернопільської Набережної.

Нагадаємо, у Кропивницькому триває акція «Три роки порожніх обіцянок влади. Змусимо зробити нову Набережну», організована Муніципальним бюро Стрижакова. Усі зібрані підписи буде передано міському голові з вимогою забезпечити фінансуванням проект і розпочати будівельні роботи на Набережній навесні 2020 року.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама