Суспільство

Хто із студентів вишів та ПТУ Кіровоградщини отримає обласну стипендію

. 2547

 

Визначили студентів вишів та учнів професійних і професійно-технічних закладів Кіровоградщини, які отримуватимуть обласну стипендію.

 

Як повідомляє пресслужба ОДА, цього року у призначенні стипендії відбулись зміни.У попередні роки, за його словами, цей процес мав певні ознаки формальності. Інформація про існування обласної стипендії була не дуже поширена серед студентської та учнівської молоді. Про неї більше знало керівництво навчальних закладів, яке на власний розсуд пропонувало претендентів. У березні поточного року Кіровоградська обласна рада оновила Положення про обласну стипендію, в якому за пропозицією управління освіти, науки, молоді та спорту змінено підхід до визначення претендентів. Відтепер не адміністрація освітніх закладів, а самі студенти та учні можуть номінувати себе на отримання стипендії. Вони особисто подають до управління анкети встановленого зразка та інформацію про свої освітні, творчі, спортивні та інші здобутки.

Кількість поданих у цьому році матеріалів засвідчила, що дана позиція виявилась вірною. Число претендентів на здобуття стипендії суттєво зросло.
Друга новація – враховуючи пропозиції та побажання, які звучали в попередні роки, з нинішнього року при визначенні стипендіатів розмежовано вищу та професійно-технічну освіту, оскільки в одній і тій же номінації складно порівнювати досягнення представників вищої школи та профтехосвіти. Є специфіка навчальних закладів, яку необхідно враховувати.

Тому з 2019 року встановлено 18 (раніше було 12) обласних стипендій: 9 – для студентів вишів (за перше, друге, третє місце у кожній із трьох номінацій) та 9 – для учнів професійних та професійно-технічних закладів.

Відповідно до Положення, обласна стипендія призначається у номінаціях за науково-дослідні, освітні досягнення та досягнення у здобутті професії; за творчі досягнення та за спортивні досягнення.
Розмір стипендії за перше місце у кожній із номінацій (і для студентів, і для учнів) – дві мінімальні заробітні плати, тобто на даний час 8346 гривень. За друге місце – півтори мінімальні зарплати (6259 гривень), за третє – одна мінімальна зарплата (4173 гривні). Загальна сума, передбачена для виплати стипендій, становить 112 тисяч 700 гривень.

Він також озвучив основні вимоги до претендентів на обласну стипендію: значні досягнення у визначеній конкретною номінацією діяльності та громадській роботі, вік від 16 до 35 років. На здобуття стипендії, зокрема, можуть претендувати особи, які здійснюють науково-дослідну, винахідницьку діяльність, мають патенти, є переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів, у тому числі у сфері професійної майстерності, здобули перемоги чи стали призерами на спортивних змаганнях міжнародного, всеукраїнського, обласного рівнів та ін.

У номінації за науково-дослідні, освітні досягнення та досягнення у здобутті професії до першої трійки ввійшли: серед студентської молоді – студент ЦДПУ імені В.Винниченка Владислав Колісніченко, студентка ЦНТУ Єлизавета Антощенко, студентка Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ Ірина Лаврушина, серед учнівської молоді – учень Регіонального центру професійної освіти імені О.С.Єгорова Данило Шокол, учениця Олександрійського професійного ліцею Вікторія Горецька, учениця Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі Світлана Дубина.
У номінації за творчі досягнення право на обласну стипендію здобули студентка ЦДПУ імені В.Винниченка Тетяна Колпак, студенти Олександрійського коледжу культури і мистецтв Іван Чиж та Ілля Лапутько, учень ПТУ № 36 (смт Новгородка) Ян Удовіченко, учениця ПТУ № 38 (смт Голованівськ) Анна Зінченко, учениця Олександрійського професійного ліцею Вікторія Коваленко.
За значні спортивні досягнення та перемогу у відповідній номінації обласну стипендію отримуватимуть студенти ЦДПУ імені В.Винниченка Роман Непота, Анжеліка Намєснік, Валерія Демченко, учень Регіонального центру професійної освіти імені О.С.Єгорова Роман Копійка, учениця ПТУ № 16 (м. Мала Виска) Віра Герун, учень ПТУ № 36 (смт Новгородка) Віталій Волков.
Відповідно до Положення, обласна стипендія виплачується до Міжнародного дня студента, який відзначається 17 листопада. Вона є додатковою і не залежить від виплат, які має стипендіат у закладі освіти.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама