Суспільство

Для шахтарів Кіровоградщини розроблять програму перекваліфікації

. 2015

 

Для шахтарів Смолінської шахти, які не захочуть продовжувати шахтарську справу розроблять програму перекваліфікації.

1311190402

Про це повідомляє Кіровоградська облдержадміністрація.

«Ресурс Смолінської шахти найближчими роками буде вичерпано, тож, відповідно до нормативних документів, що регулюють діяльність уранових підприємств, необхідно буде приймати рішення про виведення шахти з експлуатації», - каже новопризначений голова ОДА Андрій Балонь.

У зв’язку зі складним фінансовим становищем ДП «Схід ГЗК», у 2019 році керівництвом комбінату було прийнято рішення вивести на простій низку своїх підрозділів, у тому числі Смолінську шахту. Така ситуація спричинила соціальну напругу серед працівників шахти, які звернулися за допомогою до Президента України та обласної влади.

«Як доповідає керівництво ДП «СхідГЗК», на відстані 16 км від Смолінської шахти є досліджені родовища, які у перспективі будуть перетворені на новий підрозділ підприємства. До цього підрозділу будуть переведені шахтарі і працівники із Смоліного. Для тих, хто вирішить не продовжувати шахтарську справу, ближчим часом буде розроблено програму перекваліфікації», - каже очільник області.

Також Андрій Балонь підкреслив, що навіть в умовах простою підприємства, шахтарі отримують дві третини розміру щомісячної зарплати, адже така професія передбачає соціальні гарантії.

На думку очільника ОДА, ситуація цілком контрольована, а соціальна напруга серед шахтарів буде повністю знівельована, коли їм запропонують варіанти вибору місць працевлаштування.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама