Суспільство

У Кропивницькому презентували нові пропозиції правил обрізки дерев (ФОТО)

. 3297

Сьогодні, 26 листопада, в міськраді відбулося засідання робочої групи з питань врегулювання обрізки дерев у Кропивницькому.

 IMG 0106

За словами заступника міського голови Олександра Вергуна, наразі є два варіанти правил обрізувань зелених насаджень в місті. 

Один варіант - від робочої групи від ГО "Озеленення Кропивницький" спільно з Громадською радою, а інший від Євгена Ткачука.

- Через двозначність поняття про обрізку виникають непорозуміння, - каже голова ГО "Озеленення Кропивницький" Надія Паливода. - Ми в пропозиції окремо і детально розписали про санітарну, формувальну обрізку. За основу взяли варіант правил, розроблений і затверджений в Дніпрі. Додали пункт, коли потрібна обрізка дерев.

Розбіжності в представлених пропозиціях по суті лише по обрізці тополі пірамідальної і пухової.

- Відрізняються два останні пункти кардинально по обрізці цих видів дерев, - каже Євген Ткачук. - Пропоную обмежити зрізи діаметром 5 см, а не 8 чи 3 см. При цьому за три роки відбувається заростання зрізу. А пухові тополі не будуть пушитися 6 років. За цей час буде можливість підготувати посадковий матеріал для заміни пухових тополь в місті, які взагалі не бажано вирощувати в місті.

Про те, що з міста потрібно видаляти тополі і заміщувати на інші каже і декан природничо-географічного факультету ЦДПУ ім. Винниченка Олександр Гулай.

- Це має бути розроблена програма, як мінімум на 10 років, - каже Олександр Гулай.

der

Присутні члени робочої групи, куди входять представники профільних управлінь міськради, громадських організацій, депутати обговорили, зокрема, за пропозицією декана вишу також можливість інвентаризації дерев, їх заміну та технічного нагляду (контролю) при обрізці.

Після ознайомлення і обговорення рекомендацій протягом тижня-двох мають розробити один компромісний проєкт, врахувавши озвучені пропозиції. Розроблений проєкт запропонують на затвердження міськраді.

Нагадаємо, у місті омолоджувальне обрізування (кронування) дерев заборонили, поки не напрацюється єдиний документ правил обрізки та поводження із зеленими насадженнями у місті.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама