Суспільство

У Кропивницького обговорили можливість створення притулку для жертв домашнього насилля

. 2951

Варіанти створення притулку для жертв домашнього насильства в Кропивницькому обговорили сьогодні, 28 листопада, під час засідання круглого столу «Домашнє насилля у Кропивницькому: Міфи та реалії» за участі представників громадських організацій, влади, поліції, юстиції, депутатів.

78741070 467545493891118 4544799397510119424 n

Організаторами заходу стала “Асоціація жінок України ДІЯ. Кропивницький”.

- Кожна друга сім'я потерпає від насилля. Ми розробили деякі пропозиції щодо профілактики протидії насилля, - каже заступниця міського голови Наталія Дзюба.

За словами заступника начальника поліції області Олексія Ніколаєва, за період роботи нещодавно створеної мобільної групи реагування поліції з протидії домашньому насильству надійшло майже 400 заяв про домашнє насильство, з них 170 знайшли підтвердження.

Учасники круглого столу відзначили, що створення притулку для жертв домашнього насильства є актуальним для міста.

Так директор Центру соціальних служб Олег Краснокутський розповів про можливі варіанти створення такого притулку в Кропивницького.

За його словами, якщо такий притулок створювати, як юридичну особу, то потрібні значні кошти, окрім приміщення прорахували, що лише на зарплату для працівників притулку на рік потрібно понад 1,4 млн грн.

Також можливий варіант створення притулку на основі Центру соціальних служб, за використання відповідного КВЕДу.

Ще один варіант закуповувати соцпослугу надання притулку жертвам домашнього насильства в інших організацій.

Також можливий варіант створити притулок після реорганізації Центру соціальних служб. За словами Краснокутського, в наступному році Центри соцслужб мають бути реорганізовані, в рамках чого передбачається створення таких притулків.

- Однак такий варіант створення притулку для жертв домашнього насилля буде можливий на кінці першого-початку другого кварталу 2020 року, - каже Олег Краснокутський.

Загалом у рамках круглого столу обговорюють ситуацію з домашнім насильством як на рівні держави, так і міста. Зокрема, звертають увагу на профілактику насилля, а не на ліквідацію наслідків насилля, на що витрачається значна сума коштів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама