Суспільство

Перераховані пенсії з грудня отримають лише непрацюючі пенсіонери

. 10685

З 1 грудня Пенсійний фонд України проведе автоматичний перерахунок пенсійних виплат у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму.

 

hroshi

Як повідомляє пресслужба відомства в області, цей перерахунок стосуватиметься тільки одержувачів мінімальних пенсій та осіб, виплати яких залежать від розміру прожиткового мінімуму.

З 1 грудня 2019 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, збільшиться з 1564 грн до 1638 грн.

Перерахунку підлягатимуть: мінімальні розміри пенсій; доплата за понаднормативний стаж; пенсії за особливі заслуги перед Україною; підвищення ветеранам війни; підвищення жертвам нацистських переслідувань; мінімальні розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника; мінімальні розміри пенсій учасникам бойових дій та інвалідам війни; мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; надбавка донорам.

Мінімальна пенсія збільшиться на 74 грн і становитиме 1638 грн.

Тим особам, які отримують пенсійні виплати більші за мінімальну, перерахують доплату за понаднормовий стаж, яка визначається у відсотках від прожиткового мінімуму.

Розміри підвищення пенсій з 1 грудня кожному пенсіонеру визначатимуться в індивідуальному порядку та у залежності від того, яка складова пенсійної виплати буде перераховуватись (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки).

Варто зазначити, що право на перерахунок пенсії з 01.12.2019 року мають лише непрацюючі пенсіонери.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама