Суспільство

У Кропивницькому на учасників АТО подали до суду через спробу демонтувати МАФ (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 5611

Сьогодні, 29 листопада, у Ленінському суді Кропивницького мало відбутися слухання справи м’ясокомбінату «Ятрань» проти Леоніда Багна та Олега Кокуленка, учасників громадської організації АТО "Бойове братерство" .

 lar2

Нагадаємо, влітку група активістів громадської організації учасників АТО "Бойове братерство" спробували демонтувати МАФ по вулиці Великій Перспективній в районі магазину "Мелодія". Близько десяти активістів, озброївшись шуруповертом та болгарками, спробували прибрати МАФ, який розташований на місці колишньої клумби та належить місцевому підприємству "Ятрань".

М’ясокомбінат подав позов на атовців за ч.2 ст. 296 КкУ (Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку вчинені групою осіб з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, Караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.) І хоче отримати компенсацію за завдані збитки понад 40 тисяч гривень.

Прокурор Деревянко подав клопотання про відвід суду, яке задовольнили.

-Суддею Загребою 24 вересня 2018 року прийнято рішення у справі про адмінправопорушення стосовно Кірова Івана Сергійовича, а саме, щодо подій, які відбувалися 12.07.2018 ті самі події, які є предметом розгляду у даному кримінальному проваджені. Вважаю, так як суддею приймалося рішення по аналогічній справі вже є упереджена думка з цього приводу,- каже прокурор.

Атовці, які були на засіданні, кажуть, що в той день лише перерізати металеву ножку споруди і не вбачають пошкоджень на 40 тисяч гривень.

-В ухвалі, яку мені передали, вказано 48 тисяч і є обґрунтування. Питання для мене не в цьому, якщо суд доведе, що я винен – я не буду оскаржувати матеріальну шкоду. Вже більше року пройшло після цих подій і я свою думку не змінив. Я вважаю, що ми зробили це правильно. Шкода, що нас не почула влада і керівництво м’ясокомбінату. Ми намагатимемось, щоб цей ларьок прибрали і квітники впорядкували за рахунок м’ясокомбінату,- відзначив Олег Кокуленко.

78551152 3009811349244560 8910701338283737088 n

Як повідомив «Гречці» адвокат Кокуленка і Багна, магазин збудували незаконно.

-Хуліганство передбачає неповагу та особливий цинізм,- каже захисник Олег Бойко.- Це було не хуліганство, а акція непокори під міськрадою. Потім всі люди піднялись на верх, не тільки Кокуленко і Багно, маса людей протестували проти кіоску. Враховуючи, що споруда є незаконною, там даний дозвіл на виготовлення мафу, а якщо був залитий фундамент – це є капітальна споруда на яку документів у м’ясокомбінату немає.

Адвокат стверджує, що неповаги до суспільства під час акції не було і акція була спрямована проти порушення прав громадян.

-Ми намагаємось провести експертизу, що споруда не відповідає дозвільним документам і буде підстава для її знесення через рішення суду. Експертизу не вдалось провести на стадії досудового розслідування, проведемо її під час судового розслідування,- каже адвокат.

За словами адвоката, експертиза визначила збитки на 40 тисяч гривень.

-Експертизу проводили НДЕКЦ при МВС і ті експерти упереджені у висновках, оскільки дане експертне відділення знаходиться в приміщенні міського відділу поліції, я думаю, на експертів має вплив поліція, яка там працює,- додав адвокат.

Про наступне засідання учасників повідомлять додатково.

 77282917 767585903704354 438957284127670272 n copy

Поширюйте

Коментуйте