Суспільство

Інтернет асоціація України поскаржилась на міськраду Кропивницького у Антимонопольний комітет

. 1075

Кіровоградське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розглянуло заяву Інтернет Асоціації України про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях міської ради Кропивницького, через те, що вона не встановила плату за доступ до комунікацій.

 

i75 ArticleImage 141893

За повідомленням заявника, міськрада не не встановила плату за доступ до об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності, оператори, провайдери телекомунікацій позбавлені можливості у законному доступі до інфраструктури міста, щоб розташувати технічні засоби телекомунікацій.

Через це провайдери вважають, що порушуються їх права, а також інтереси населення в отриманні інформації та вибору постачальника послуг, дотримання принципів конкуренції.

У ході розгляду заяви виконавчий комітет міської ради повідомив, що нормативно-правові акти щодо забезпечення доступу до інфраструктури не приймались і плата не встановлювалась.

З 4 червня 2017 набув чинності Закон України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури.

Відповідно до частини сьомої Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» рекомендовано органам місцевого самоврядування у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону привести свої рішення у відповідність із цим Законом.

Згідно із пунктом 57 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях місцевих рад вирішуються питання встановлення плати за доступ до об’єкта будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності.

За результатами розгляду заяви, міськраді рекомендували встановити розміру плати за доступ до об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама