Суспільство

Олександрія не планує відпускати Пантаївку в окрему ОТГ

. 2764

29 листопада на сесії міської ради Олександрії депутати розглянули питання щодо намірів селища Пантаївки, яка є адміністративною одиницею міста Олександрії, створити громаду з трьома іншими селами.

Як повідомляє сайт міськради, активне обговорення в залі викликали питання подальшої спроможності громади, можливості фінансування соціальної сфери, розвитку інфраструктури, надання адміністративних послуг населенню тощо. Адже у складі Олександрії щорічно Пантаївка отримує значні кошти з міського бюджету.

Сьогодні на селищі функціонує 3 заклади освіти, 3 заклади культури та амбулаторія. Обсяг видатків на соціальну сферу складає 20 млн грн, у тому числі, державний бюджет – 3,8 млн грн; власні кошти селища – 4,2 млн грн; міський бюджет – 11,9 млн грн. За інформацією Пантаївського селищного голови І.Бульби, загальний бюджет об’єднаної громади становитиме 20 млн грн.

Міський голова Степан Цапюк наголосив, що Олександрія і селище Пантаївка – це одне ціле, адже пов’язані їх інфраструктура, об’єкти бюджетної сфери та фінансування. Степан Кирилович зазначив, що міська влада несе повну відповідальність за жителів і територію, які є у складі Олександрійської міської ради.

Враховуючи звернення жителів Пантаївки, з метою забезпечення їх конституційних прав та інтересів міська рада на пленарному засіданні прийняла рішення звернутися до Пантаївської селищної ради щодо визнання рішення «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до складу спільної робочої групи» таким, що втратило чинність.

Пантаївській селищній раді разом із представниками Олександрійської міської ради рекомендовано провести роз’яснювальну роботу серед населення, повторно затвердити Порядок громадського обговорення зі збільшеною нормою представництва та провести повторно процедури громадських обговорень.
За результатами громадських обговорень Пантаївській селищній раді необхідно прийняти відповідне рішення.
Міському голові делеговано звернутись із клопотанням до Президента України та Верховної Ради України про збереження у складі адміністративної одиниці – місто Олександрію, селища Пантаївку та Олександрійське і села Звенигородку та Марто-Іванівку, враховуючи те, що дані території пов’язані між собою міцними соціально-економічними, культурними, історичними зв’язками та спільною, нерозривною інфраструктурою.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама