Суспільство

У 2020 в Кропивницькому побільшає пільговиків і може зрости ціна на проїзд

. 4328

 

Сьогодні, 3 грудня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку у Кропивницькому розглянули проект з поправками до програми розвитку міського пасажирського транспорту.

 

proyizd

Керівник КП "Електротранс" Олександр Луценко розповів про зміни, які пропонують внести у програму.

Зокрема, у 2020 закладають відшкодування за проїзд пільговиків ( ці гроші підприємству платить місто) 62 млн грн, у порівнянні з 2019, коли ця сума становила 36 млн грн.

Такі зміни відбудуться через те, що за даними управління соцзахисту наразі у місті 88 700 мешканців міста мають право на пільговий проїзд, у той час як минулого року таких пільговиків було більш як на 10 тисяч менше.

За словами Луценка, цієї суми всеодно замало, адже на підставі фактичних витрат, які підприємство понесло за 9 місяців, 150 тисяч гривень мали б компенсувати підприємству.

Питання могло б вирішити підняття тарифу до 4 грн для тролейбусів ( зараз 2,5 грн) і 5 грн для автобусів ( зараз 4 грн) для пасажирів без пільг. Це дало б додаткові 13 млн грн підприємству. Якщо обмежили пільгові категорії, виключивши працюючих пенсіонерів, то це дало б ще 14 млн грн при нинішньому тарифі, або 18 при збільшеному.

За совами керівника, розрахунки проведені по зведеній собівартості.

У свою чергу депутат Олег Краснокутським вважає збільшення тарифу є аморальним кроком, і програму треба доопрацювати.

Також, на його думку, у програму варто було б вписати видатки на створення додаткової підстанції на Лелеківці.

Комісія вирішила питання відправити на доопрацювання і розглянути повторно.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама