Суспільство

У Кропивницькому почали розробку стратегії закриття Смолінської шахти

. 6687

У Кропивницькому почали розробку стратегії зняття з експлуатації Смолінської шахти,  повідомляють на сайті облради.

65838809 954177314926408 7004892742660653056 n

Відбувся семінар по розробці стратегії зняття з експлуатації та відновлення навколишнього середовища колишніх майданчиків видобутку і виробництва урану.

Закриття Смолінської шахти передбачене планом Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
Очільник облради Олександр Чорноіваненко зазначив, що під час розробки стратегії необхідно розглянути варіант використання робочого потенціалу та інфраструктури Смолінської шахти для видобутку урану на Апрелівському родовищі.

- Від діяльності Смолінської шахти залежить існування самого селища, тому ми маємо відразу думати про майбутню зайнятість шахтарів. Необхідно розглянути варіант залучення людського ресурсу та інфраструктури шахти до видобутку урану на Апрелівському родовищі, яке знаходиться за п’ятнадцять кілометрів від Смоліного, - зазначив Олександр Чорноіваненко.

Представники експертної місії МАГАТЕ, які брали участь у семінарі, пан Кристіан Кунц (Німеччина) та пан Ян Лудгейт (Канада) перебуватимуть із візитом на Кіровоградщині протягом 3-х днів. Вони зустрінуться також із керівництвом Маловисківського району та Смолінської селищної ради.

За попередніми розрахунками на виведення з експлуатації Смолінської шахти та відновлення навколишнього середовища потрібно буде 5 років та 1 мільярд гривень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама