файно

Суспільство

Держпродспоживслужба проти дружніх до тварин кафе у Кропивницькому?

. 2024


Держпродспоживслужба виступає проти закладів харчування, які працюють за принципом "рets friendly".

uxaOcx9qvksgf3snedhuvw article

"Відвідувачів з домашніми улюбленцями раді бачити в закладах, які позиціонують себе як рets friendly. Цей тренд у ресторанному бізнесі з’явився нещодавно і стає дедалі популярнішим. Однак у закладах громадського харчування на першому місці має бути не клієнтоорієнтованість, а дотримання правил гігієни та безпечності продукції", - повідомляє на своєму сайті Держпродспоживслужба області.

Правил утримання домашніх тварин встановлюються органами місцевого самоврядування для кожного населеного пункту. Так у Кропивницькому ці питання регламентуються «Правилами утримання домашніх тварин у місті Кіровограді», затвердженими рішенням Кіровоградської міської ради від 19.08.2010 №3674. В пункті 4.5 зазначено, що власникам тварин забороняється заводити собаку у приміщення магазинів, об'єктів громадського харчування, на територію дитячих та підліткових закладів, стадіони, пляжі, дитячі майданчики (крім собак-поводирів).

До того ж за перебування домашніх собак та котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, передбачено адміністративну відповідальність з накладанням штрафу – від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб - від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів) відповідно до статті 154 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

"Для закладів громадського харчування (кафе, ресторани, бари тощо) прямої норми, що дозволяла чи забороняла б приймати відвідувачів з тваринами, немає. Тим не менш до таких закладів застосовують чіткі вимоги щодо чистоти й порядку", - повідомляють на сайті відомства і оголошують перелік хвороб, які можуть переносити домашні улюбленці і додають - "Отож лише від власника закладу залежить те, чи буде в кафе зона для домашніх тварин, яким чином вона буде облаштована (окрема кімната, відділена від зали для харчування та дитячого куточка тощо), та найголовніше – чи вдасться за таких умов дотримуватися санітарних норм і забезпечувати відвідувачів безпечною харчовою продукцією."

Нагадаємо, Клуб рестораторів розглядає можливість започаткувати у місті спільний проєкт з Josera Ukraine - мова йде про локації у кафе та ресторанах для домашніх улюбленців.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама