файно

Суспільство

Наступного тижня може офіційно утворитись Суботівська ОТГ

. 2570

На 10 грудня 2019 року призначено засідання Суботцівської та Богданівської сільських рад, під час яких планується ухвалити остаточне рішення про створення Суботівської ОТГ, повідомляє Кіровоградське РВ АМУ.

0gbxbbCMfcnAwIRJp6hC.w695

Історія визнання Суботців потенційним центром ОТГ у Знам’янському районі сягає 2015 року. Саме тоді, після ухвалення першого проекта Перспективного плану Кіровоградщини, де цієї громади взагалі не передбачалось, суботчани і мешканці навколишніх територій заговорили про намір змінити ситуацію і таки домогтись створення в районі трьох ОТГ: Дмитрівської, Знам’янської та Суботівської. Наполегливість і послідовність зроблених тоді кроків призвела до того, що з 2017 на мапі потенційних ОТГ області з’явився центр ОТГ - Суботці. Наступні три роки питання конкретизації намірів об’єднання час від часу піднімалось, але через різні причини так і не було реалізовано.

Активно за створення ОТГ взялись наприкінці серпня 2019. На засіданні сесії Суботцівської сільської ради було прийнято рішення «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад». За результатом рішення того ж дня. сільським головам Богданівської, Володимирівської, Казарнянської, Трепівської, Мошоринської та Петрівської сільських рад було вручено листи з пропозицією щодо добровільного об’єднання територіальних громад вказаних територій. З 6 сільських рад Знам’янського району позитивну відповідь отримали тільки від Богданівської сільради, з якою і розпочали процес об’єднання.

Нині, Суботцівська та Богданівська сільські ради отримали затверджені Кіровоградської ОДА висновки на відповідність Конституції та законам України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Після затвердження остаточних рішень, облдержадміністрація буде мати усі підстави направити в ЦВК клопотання про призначення перших виборів у Суботцівській ОТГ.

«Наразі, важко прогнозувати, коли саме ЦВК призначить перші вибори у таких, як Суботцівська новостворених ОТГ. Можливо, це буде весною, але не виключено, що вибори відбудуться у жовтні 2020. У будь-якому випадку на прямі міжбюджетні стосунки з державою всі новостворені ОТГ перейдуть вже у 2021 році», - коментує консультант з правових питань Кіровоградського РВ АМУ Вікторія Нижник.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама