Суспільство

Соцеконом субвенція розблокована частково: на що не отримає обіцяні гроші Кропивницький

. 3637

 

Вчора, 5 грудня, Кабмін розблокував постанову № 500-р, якою мали бути виділені кошти на регіональний розвиток регіонів. Але розблокував не всі 2,5 млрд грн, а тільки 800, повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці нардеп Олексій Гончаренко.

 

 

1531236315 otg

Нагадаємо, субвенції на соціально-економічний розвиток територій розподіляють за попереднім поданням місцевих рад, а також погоджує, які проекти планує фінансувати, а які - ні. Тобто, якщо місцеві проекти погоджено, то місцева влада фактично отримує гарантію державної допомоги у визначених питаннях. Так за керівництва урядом Володимира Гройсмана, громадам затвердили плани на 2,5 млрд грн, але згодом фінансування по постанові заблокували.

 

"Ця постанова важливо для всього місцевого самоврядування, тому що, воно дає можливість закінчити об'єкти, роботи по якому були розпочаті. Я вже розповідав наприклад про недобудований корпус гімназії з басейном в Прилуках. Там 90% готовності. І місцева влада не може його добудувати, тому що, Кабмін заморозив всі проплати", - пояснює Гончаренко і додає, - " Якби Кабмін не заморожував виплати, всі об'єкти б уже могли бути добудовані і запущені в експлуатацію. Це лікарні, фельдшерські пункти, школи, садочки, спортивні комплекси, басейни і так далі. Це все вже могло бути запущено. І цим всім вже могли користуватися наші громадяни. А так, держава знову буде втрачати гроші, тому що заморожування будівництва і потім відновлення - це додаткові витрати."

Через те, що розморожено лише частину коштів, згідно опублікованого нардепом документу, частину грошей недотримає і Кропивницький.

Пролітають видатки на закупівлю обладнання для шкіл Кропивницького на яку мали б виділити 580 тис. грн, капремонт дороги по вулиці Пермській 600 тис. грн, придбання дитячого майданчика для дитсадка №65 "Лукомор'є" за 199 тис грн.

Пролітає держфінансування медичного обладнання (лапароскопічний хірургічний комплекс для проведення хірургічних оперативних втручань та артроскопії) вартістю 4,5 млн грн та придбання за 1,5 млн грн для КЗ “Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги” уретерореноскопа.

Також не отримає місто мільйон гривень на вуличні тренажерні майданчики для шкіл.

Окрім того, без фінансування залишається реконструкція греблі Сугоклеї із виготовленням проектно-кошторисної документації вартістю 2 млн грн. Цю інформацію сьогодні під час Дня депутата підтвердила начальниця фінансового управління міськради Любов Бочкова.

Це може спричинити додаткове навантаження на місцевий бюджет, адже частково роботи по запланованих об'єктах, попри затримку держкоштів, проводились з використанням перерозподілу місцевого бюджету. Фактично, без цієї субвенції місту не буде чим платити підрядникам, які виграли тендери і проведи роботи.

 - Або ми будемо звертатися до народних депутатів щодо виділення субвенцій у 2020 році, або ж погашати їх буде місцевий бюджет, бо підрядники подадуть в суд, - каже Бочкова.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама