Суспільство

У Кропивницькому відкрили пам’ятник князю Святославу Хороброму (ФОТО)

. 6262

У Кропивницькому відкрили пам’ятник князю Святославу Хороброму, їм`я якого носить третій полк спецпризначення.

polk2

Сьогодні, 6 грудня, у третьому окремому полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго відбулись урочистості приурочені Дню Збройних сил України.

Нагадаємо, 24 серпня 2018 року, у День Незалежності України та з нагоди 100-річчя відродження української державності на Майдані Незалежності у Києві Президент України Петро Порошенко присвоїв ім’я та вручив бойовий прапор з почесним найменуванням 3-му окремому полку спеціального призначення.

Відтоді третій полк носить ім’я князя Святослава Хороброго.

– Три роки ми з вами краще з’єднання сил спеціальних операцій ЗСУ. У тому році полк отримав нагороду і було присвоєне почесне найменування – 3й окремий полк спеціального призначення ім. князя Святослава Хороброго. Символічно, що на цьому місці 26 років стояла стела «Воїн, пишайся службою у ЗСУ», яка зараз стоїть на Козачому острові. Стела від якої наші хлопці виїжджали і виходили в бій. Зараз на цьому місці ми встановили пам’ятник князю Святославу Хороброму, – каже командир Олександр Трепак.

polk1

Як повідомив Олександр Квятковський, керівник групи зв'язків з громадськістю, ідея створення горельєфу з’явилась у військовослужбовця полку, коли той перебував у відпустці на своїй Батьківщині у Вінниці.

Наш військовослужбовець, будучи в відпустці, побачив в місцевій газеті оголошення про виставку каменярів. Одна з скульптур була схожа на цей пам’ятник зі Святославом Хоробрим. Військовослужбовець розповів командиру про ідею створення пам’ятника і вони домовились з головою сільради с. Пороги Ямпільського району Вінницької області. За допомогою селищного голови разом з керівництвом кар’єру виділили кам’яну брилу вагою 12тонн – це камінь пісковик,каже Олександр.

За його словами, скульптур Всеволод Бабюк, який робив першу скульптуру Святослава Хороброго погодився безкоштовно приїхати до полку і зробити горельєф у частині.

Скульптор сам намалював ескіз та виготовив горельєф за два місяці.

polk4

Також під час урочистостей військових привітав голова міської ради Андрій Райкович, голова ОДА Андрій Балонь, військовий комісар Кіровоградського обласного військового комісаріату Ярослав Кучер. Командир полку вручив військовим державні нагороди.

polk3

polk6

polk5

Довідка. Святослав Ігорович (також відомий як Святослав Хоробрий або Святослав І) — правитель Київської Русі із династії Рюриковичів. Великий князь київський (945—972). Єдиний син київського князя Ігоря та княгині Ольги. Після загибелі батька перебував під регентством матері (945—964) Ставши самостійним правителем, проводив активну зовнішню політику. Насамперед, князь Святослав здійснював завзяті походи на схід та південь, що призвели до розпаду двох великих держав Східної Європи: Хазарського каганату та Першого Болгарського царства. Князь підкорив численні східнослов'янські племена, аланів й волзьких булгар. Відомий вислів князя - «Іду на Ви» - увійшов в історію.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама