Прокуратура перевірила законність використання корисних копалин Дніпра

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1366

 

Дніпровською екологічною прокуратурою проведено перевірки додержання вимог Кодексу України про надра, іншого законодавства у галузі гірничих відносин в межах прибережно-захисних смуг р. Дніпро. Серед інших територій, перевірка торкнулася і Кіровоградщини.

 

Перевірками встановлені численні порушення законів у зазначеній сфері в діяльності місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, державного нагляду (контролю) та суб’єктів господарювання.

Зокрема, Дніпровським басейновим управлінням водних ресурсів в порушення вимог ст. 86 Водного кодексу України видавались дозволи суб’єктам господарювання на проведення днопоглиблювальних робіт без погодження місць та порядку їх проведення з Державною службою геології та надр України, місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Не забезпечено комплексного управління та контролю у сфері охорони надр також і органами місцевого самоврядування та виконавчої влади. Зокрема, при наявності непоодиноких порушень вимог законодавства при видобуванні корисних копалин місцевого значення зазначеними органами не використовувались їх повноваження щодо обмеження незаконної діяльності підприємств, установ, організацій та громадян з видобутку піску.

Бездіють на вказаному напрямку і контролюючі органи. Так, територіальними органами Державної екологічної інспекції України у місті Києві, Київській, Дніпропетровській, Кіровоградській областях упродовж 2 років за власною ініціативою не заплановано та не проведено жодної перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють користування надрами, виконують днопоглиблювальні роботи та роботи з берегоукріплення.

Аналогічно самоусунулись від виконання своїх обов’язків територіальні управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, фактично контроль за геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, у повній мірі не здійснюється.

Непоодинокими є випадки користування надрами суб’єктами господарювання взагалі без передбачених законом дозвільних документів. Мають місце непоодинокі факти незаконного заволодіння землями водного фонду шляхом проведення на них гідротехнічних робіт з намиву піску.

За результатами перевірок органами Дніпровської екологічної прокуратури розпочато 5 кримінальних проваджень, на усунення порушень закону внесено 23 подання, з них 12 – до контролюючих органів, 8 – до місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, 3 – до регіональних управлінь водних ресурсів про відкликання 5 дозволів на проведення робіт на землях водного фонду р. Дніпро та погоджень 10 проектів, підготовлено проекти подань до Державної служби геології та надр України та Державного агентства водних ресурсів України.

Прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # snaiper 13.09.2013, 19:28
Ну какие "контролюючі органі"...Эта сволота полагает ,что будет жить вечно!Не будет!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити