Суспільство

Кропивницький в смартфоні: як айтішники працювали над тим, аби зробити місто зручнішим

. 3067

 

7 і 8 грудня у Кропивницькому за підтримки міськради відбувся хакатон «Smart Krop». Учасники змагання за два дні мали напрацювати сервіси, які б могли зробити життя міста зручнішим.

 

78926112 2574090759327498 7115189757679763456 n

Вони працювали із наборами даних у галузі освіти, торгівлі і охорони здоров’я, а також представили власні напрацювання. Два проекти отримали премії в розмірі 7000 грн. 

Світлана Литвиненко, тренерка з відкритих даних у TAPAS Project, розповіла "Гречці" про роботу команд.

Перший проект у сфері медицини розробила компанія «Onix» це сайт Kropmeddiagnostic, який дозволить онлайн переглянути, у яких медзакладах міста можна пройти певний вид діагностики. Там зібрано близько 400 варіантів діагностичного обладнання.

Також додатково до цього був розроблений мобільний додаток та чат-бот Kropdiagnostbot для Telegram, який нині наповнюється.

Компанія відмовилась від будь-яких нагород за свою роботу, а проект просто подарує місту.

Схожий проект у сфері медицини - додаток для IOS - розробляла ще одна команда Even Developers. Команді запропонували продовжити роботу над проектом і додати туди послуги приватних клінік.

79743533 463960634263694 5113803846069518336 n 1

Володимир Корзоватих, який став одним із переможців і отримав премію в розмірі 7 000 грн, розробив інформаційну систему про школи міста. Це мапа на якій можна переглянути, яка школа за якою територією закріплена, перейти на сайт навчального закладу. Також до цієї системи планують інтегровано можливість подання онлайн-заявки на навчання першокласника.

Ще один проект-переможець розробила ІТ-команда, яка розробила мапу, на якій кожна людина може позначити інформацію про нескорену амброзію. Це додаток для Android Ambrozonе. Передбачається, що на дані мапи мала б реагувати комунальники.

Двоє студентів працювали над ідеєю розробки онлайн мапи магазинів із вітчизняними товарами, проте не отримав достатньої підтримки.

Цікаві проекти запропонувала команда НВП "Радій", які однак є не просто сервісами, а і потребують установки спецобладнання.

 

Перша ідея: створення "розумного" пішохідного переходу для трас. Проект передбачає встановлення спеціальних рамок на переходах, які реагуватимуть на пішохода і в темний час автоматично підсилюватимуть світло на пішохідному переході, що зробить людину видимою для водія.

Другий проект передбачав установку датчиків, які б реагували на забруднення радоном, або підвищений вміст газів в повітрі, або алергенні рослини. Разом з такими датчиками мали би встановлюватись вакуумні капсули, які б мали вбирати забруднення. Цей проект є дороговартісними, тому команді запропонували подати ідею як проект громадського бюджету.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама