Суспільство

Кропивницьке підприємство подало в суд на екоінспекцію: відстоюватимуть ділову репутацію

. 3711

 

Підприємство в Кропивницькому подало позов до Господарського суду Кіровоградської області на екоінспекцію щодо захисту ділової репутації.

79284649 750181475387394 4290664730906853376 n

5 грудня на сайті інспекції з’явилася інформація про те, що підприємство забруднило земельну ділянку промисловими відходами. Озвучена сума завданих збитків довкіллю - 5 723 445 млн грн. Натомість представники підприємства вважають таку інформацію недостовірною.

До редакції “Гречки” звернулися представники ТОВ “Кіровоградпостач”, які не розуміють, чому їх підприємство звинуватили в забрудненні навколишнього середовища. Адже перевірка підприємства екоінспекцією області відбулася без відома керівництва. Не повідомили ТОВ і про результати перевірки.

- Не зважаючи на те, що особа може бути визнана винною у скоєнні будь-якого правопорушення виключно за рішенням суду, Державна екологічна інспекція в Кіровоградській області підмінила функції судових органів і винесла свій власний «вердикт» нашому підприємству. Зважаючи на зміст повідомлення, мала місце перевірка інспекторами екоінспекції, але коли, де саме, ким і на предмет чого вона проводилась нам не відомо. Будь-які повідомлення, акти перевірок стосовно оприлюднених фактів, які начебто мали місце, Товариству не відомі, - каже юристка підприємства Любов Виноградова.

Відзначимо, що ТОВ «Кіровоградпостач» спеціалізується на виробництві органічних і неорганічних хімічних речовин, лаків та фарб.

- Якщо на земельній ділянці, десь поруч розташованій, відбувались якісь події, то це ніяким чином не означає, що саме ТОВ «Кіровоградпостач» допустив порушення законодавства про охорону навколишнього середовища, на які екоінспекція і повинна була належним чином відреагувати. Відтак, відсутність будь-яких вимог щодо припинення порушень, свідчить про єдине, - такі факти не мали та не мають місця і, взагалі, ТОВ “Кіровоградпостач” тут ні до чого, - розповідає юристка підприємства. - Поруч з нами розташовані земельні ділянки інших підприємств, проходить залізнична колія, Товариство знаходиться в промисловій зоні.

За словами юристки, згідно з законодавством України передбачено порядок проведення перевірок як планових, так і позапланових.

- Видається наказ, направлення на перевірку, перевірка проводиться в присутності суб’єкта господарської діяльності, його керівника або уповноваженого представника. У нашому випадку цього не було, - каже Любов Виноградова. - Коли ми дізналися про ту публікацію на сайті Державної екологічної інспекції - звернулися з відповідним запитом 6 грудня про надання копії акту перевірки, розрахунку збитків на 5,7 мільйонів. Нині ми бачимо, що продовжується розповсюдження цієї неправдивої інформації і відповідно ми були вимушені сьогодні (9 грудня, - ред.) звернутися до суду з позовом про захист ділової репутації ТОВ “Кіровоградпостач”, оскільки такими діями державний орган дуже підірвав авторитет підприємства.

Інформацію від 5 грудня про те, що підприємство є забруднювачем за даними екоінспекції, розмістили місцеві інтернет-ЗМІ, але згодом прибрали назву підприємства.

oryginal copy

Спочатку інформація була із вказаною назвою підприємства “Кіровоградпостач”

pravlene copy

Згодом інформацію змінили, прибравши назву підприємства

Натомість у Державній екоінспекції області “Гречці” повідомили, що це була ані планова, ані позапланова перевірка підприємства. Екоінспектори були залучені, як експерти в рамках кримінального провадження Державної податкової служби Кіровоградської області стосовно ТОВ “Кіровоградпостач”.

- У рамках цього провадження при проведенні слідчих дій виявили цей факт. Слідчий своєю постановою за рішенням суду викликав наших фахівців. На місце викликали наряд поліції, наших фахівців, встановили цей факт, задокументували забруднення прилеглої території шляхом витікання-викачування каналізації із підприємства на прилеглу територію. Цей факт був фото та відео зафіксований, документально описаний, - розповів начальник Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області Микола Власенко.

А суму збитків розрахували, за словами Миколи Власенка, за існуючою методологією.

- А матеріали розрахунку збитків передали слідчому в рамках кримінального провадження. Наскільки наразі мені відомо проводиться екологічна експертиза в науковій установі, - каже начальник Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області.

За результатами експертизи будуть в судовому порядку відшкодовувати завдані державі збитки.

Решту інформації, кажуть в екоінспекції, нині не можуть розголошувати через таємницю слідства.

Натомість представники ТОВ “Кіровоградпостач” також розповідають про пресинг на підприємство з боку податкової поліції, які заблокували роботу підприємства, у результаті чого довелося звільнити 180 працівників. І нині із 340 працівників залишилося 160.

Нагадаємо, цьогоріч влітку представники ТОВ “Кіровоградпостач” мітингували під стінами ДФС області, з приводу тиску податківців на бізнес. Однак податківці відкидали подібні звинувачення.

“Гречка” чекає коментар від представників ДПС області з приводу кримінального провадження. Як повідомили в секторі комунікацій відомства, начальник податкової міліції Дмитро Афонін, який веде справу, у відпустці до понеділка.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама