Суспільство

В громаді на Кіровоградщині запланували просвітницьку кампанію поводження з безпритульними тваринами

. 1459

У Первозванівській ОТГ проведуть публічні заходи, спрямовані на поширення культури утримання домашніх тварин та поводження з безпритульними собаками.

Про це домовилися на публічній консультації, яку 7 грудня організувала ГО “Центр UA”.

Представники місцевої влади, Молодіжної ради Первозванівської ОТГ та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішити проблему зростання кількості безпритульних собак на вулицях громади. Найбільше уваги приділили питанню безвідповідальності господарів тварин, а також випадкам жорстокого і негуманного поводження з ними.

За словами головної спеціалістки відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Первозванівської сільської ради Тетяни Назаренко, збільшення чисельності бродячих тварин відбувається в основному за рахунок колишніх домашніх улюбленців, яких господарі з Кропивницького та прилеглих територій викидають напризволяще, відвозячи у лісосмуги громади.

“Звісно, можна мати супер-ефективну програму стерилізації, вакцинації. До того ж, вона є у нашій громаді, нещодавно прийнята. Можна мати гарний притулок. Але остаточно це не зможе вплинути на проблему доти, допоки люди ставитимуться до тварин як до іграшок: награвся – і викинув. Їх кількість постійно зростатиме. А потім це, звісно, стає проблемою і загрозою для наших мешканців”, – розповіла Тетяна Назаренко.

Депутатка Первозванівської сільської ради Людмила Арсон підтримала цю думку, зауваживши, що наявність бродячих собак у громаді – це значна загроза мешканцям громади, особливо дітям; а також свійським тваринам – траплялися непоодинокі випадки, коли голодні собаки «розривали» домашню худобу.

Окремо у рамках консультації обговорювали ліквідацію кормових баз безпритульних тварин, а саме введення у експлуатацію сміттєвих контейнерів закритого типу та проведення роз’яснювальної роботи із мешканцями, які підгодовують зграї бродячих собак. 

Проте, така пропозиція викликала бурхливе обговорення, і зустріла опозицію в обличчі мешканців, які і підгодовують тварин на вулицях.

Наприклад, Ольга Ключнікова зазначила, що не може пройти повз голодних собак, яким, особливо у холодну пору року, шукати собі їжу стає дуже важко.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Яна Бабак наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації:

“Ми ухвалили лише перші кроки та домовились про співпрацю. У будь-якому разі, масово привернувши запланованими заходами увагу місцевих мешканців до проблеми, надалі ми зможемо ще не один раз зібратися на обговорення, і втілити наступні кроки”.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама