Суспільство

Трьом громадам з Кіровоградщини допоможуть запровадити прозору фінансову автономію шкіл (ФОТО)

. 2764

У Новоукраїнській, Тишківській ОТГ та Олександрії працюватимуть над запровадженням прозорої системи розподілу коштів місцевих бюджетів для потреб шкіл.

YAki zminy proponuye zakonoproekt pro serednyu osvitu. CHastyna 2 e1554297842305

Сьогодні, 13 грудня, під час пресконференції Алла Волошина, голова КОО ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення", експертка з питань фінансової автономії шкіл презентувала проєкт «Реформа освіти під громадським контролем», що втілюватиметься на території Кіровоградщини найближчі пів року.

У рамках проєкту громадські активісти проведуть експертизи нормативної бази громад та шкіл й навчатимуть контролювати використання фінансів у сфері освіти.

Щоб фінансова автономія запрацювала має бути готова нормативно-правова база.

80084400 551978602325411 5598608712081080320 n

-У межах проєкту ми проведемо оцінку правових документів, дамо рекомендації, як крок за кроком впроваджувати гармонійно фінансову автономію шкіл, - каже експертка.

Головна мета проєкту, щоб громади через пів року винесли питання автономізації шкіл на розгляд місцевих депутатів.

За словамипані Алли, створення піклувально-наглядових рад допоможе школі залучати ресурси на виконання стратегії.

- Зараз законодавчі можливості дають школі максимальну свободу і гнучкість. У тому числі і в залученні фінансів, - розповіла Алла Волошина. - Реформа освіти розпочалась в 2017 році з прийнятим закону «Про освіту», який каже, що школа може залучати ресурси з багатьох джерел. Перше – це місцеві та державні бюджети, які покривають базові витрати (зарплати вчителів тощо). Про бюджет розвитку не йдеться.

Також у рамках проєкту створять мініпосібник із рекомендаціями з впровадження фінансової автономії шкіл в ОТГ та прозорості шкільних бюджетів та проведуть дводенну школу 17-18 січня для журналістів, громадських, активістів, батьків.

- Хоча у проєкті беруть участь три громади, рекомендації будуть відкриті і їх зможуть використати всі охочі, - відзначила пані Алла.

Ініціатива реалізується КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у рамках проєкту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама