Суспільство

З 2020 року підвищать виплати за сімейні форми виховання

. 1594

 

Виплати сімейних форм виховання зростуть з 1 січня 2020 року.

Таке рішення сьогодні, 24 грудня, підтримав Кабмін, повідомила на своїй фейсбук-сторінці міністерка соцполітики Юлія Соколовська.

- Ми чітко налаштовані відходити від інтернатів і розвивати сімейні та наближені до сімейних форми виховання дітей і робимо усе можливе для цього, - написала міністерка.

З метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в патронатних, прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу, з 1 січня 2020 року підвищені розміри державної соціальної допомоги із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Збільшується і розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.
Кошти на підвищення закладені у Бюджеті-2020.

Також за словами пані Соколовської, у міністерстві потурбуються про те, щоб не було затримок із отриманням виплат. Якщо раніше більшість виплат йшла субвенцією із державного бюджету місцевим, то тепер фінансуватиметься напряму з бюджетної програми Мінсоцу.

Спрощений механізм використання бюджетних коштів розроблено для:
- виплати державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю;
- грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
- оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною;
- підтримки малих групових будинків.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама