Суспільство

Як у Кропивницькому втілюватимуть у життя програму "Затишний двір"

. 2556

Під час останньої сесії міської ради Кропивницького підтримали запит депутата Олега Краснокутського про створення програми «Затишний двір», таким чином давши старт її розробці. Для чого вона потрібна розбиралась «Гречка».

Ініціаторами створення програми стали представники «Нашого краю». Опоненти різко критикували таку ідею на сесії. Мовляв, це непотрібна річ, яка дозволить перед виборами «розтягти» гроші по округам і попіаритись.

 c27 900

Поки у програми є лише концепція, яку почнуть опрацювали на рівні комунальних служб міста, управління ЖКГ. Передбачається, що це актуально як для багатоповерхівок так і для приватного сектору, адже скрізь є потреба в благоустрої, освітленні, дитячих і спортивних майданчиках.

"У нас кожен двір як приватного сектору так і багатоповерхової забудови має проблеми з благоустроєм. У нас є на дорогах ями, проблеми з під’їздами, проблеми з дахами. В приватному секторі бракує освітлення, немає тротуарів. Про це часто кажуть деякі депутати а потім самі не підтримують ті самі ініціативи, кажучи, що це популізм та піар. В чому популізм, аби нормально розробляти кожен двір, включаючи приватний сектор, спочатку в якості ескізного проекту на папері. Потім цей проект можна втілювати як шляхом подачі ініціатив шляхом громадського бюджету, або хтось може виступити як меценат. Крім того існує міська програма благоустрою і капремонту доріг в рамках якої також виділяють кошти на благоустрій. Я не бачу нічого поганого, щоб об'єднати всі ці зусилля і джерела фінансування", - каже Андрій Табалов, один із ініціаторів створення програми.

На даний момент прибудинкові території майже не взяті на баланс ОСББ, попри таку можливість. Тому за кошт міського бюджету є можливість ремонтувати прибудинкові території.

Кропивницький у даному випадку не є першовідкривачем. Подібна програма є, наприклад, в Івано-Франківську. Вона передбачає облаштування прибудинкових територій житлового фонду міста. Там вона передбачає зокрема розробку плану покращення відповідних територій за результатами інвентаризації, розподіл джерел фінансування.

Також вона передбачає висадження саджанців дерев та кущів, облаштування газонів і квітників, встановлення велопарковок, смітників, декоративних зелених огорож.

Фінансуватись покращення можуть за рахунок міського бюджету, власних кошти ОСББ чи управляючої фірми, пайової участі забудовників, спонсорські кошти.

"Для робіт із самими будинками може бути співфінансування, де ОСББ подають проекти, а місто їх співфінансує. Ці проекти можуть стосуватися будь-чого", - каже Табалов, - "Щось подібне працює на окрузі на Жадова. Де прибудинкову територію зроблено за кошт міського бюджету, сквер створено за мої кошти - я привозив землю, а люди садили саджанці, працювали. Є три дитячі майданчики: один я встановив за свій кошт, а два - це проекти-переможці громадського бюджету. Також люди виграли великий проект Громадського бюджету і в наступному році відбудеться створення скверу Жадівського. Але було б набагато краще, якби на всю цю територію був ескізний проект, погоджений з мешканцями." 

Наразі програма лише на стадії розробки і що конкретно буде в кропивницькому варіанті, побачимо згодом.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама