Суспільство

У Кропивницькому СІЗО зафіксували понад 80 тілесних ушкоджень в ув’язнених

. 3212

Станом на 26 грудня зафіксовано 82 тілесних ушкоджень в ув’язнених Кропивницького СІЗО.

67888

Прінтскрін прямої трансляції пресконференції

Про це розповіла сьогодні, 27 грудня, під час пресконференції, присвяченій нещодавнім резонансним подіями в Кропивницькому СІЗО №14, голова комітету Громадської ради при Мін’юсті Юлія Паскевська.

- Якщо на 23 грудня було зафіксовано 25 тілесних ушкоджень до ув’язнених, 24 грудня - 69 тілесних ушкоджень, то на 26 грудня зафіксовано 82 тілесні ушкодження. Відбулася динаміка, - каже голова комітету Громадської ради при Мін’юсті Юлія Паскевська. - Наразі також відбувається фіксація тілесних ушкоджень.

За її словами, підтверджено факти, що перевищувалися повноваження з боку працівників груп швидкого реагування до осіб з інвалідністю та неповнолітніх; були забрані особисті речі в ув’язнених.

Нині відбувається з’ясування правомірності вжитих заходів в Кропивницькому СІЗО. Питанням займається також прокуратура.

Як зауважила пані Паскевська, зараз важливо консолідувати всі зусилля, аби врегулювати ситуацію на майбутнє як на місцевому рівні, так і на законодавчому. Зокрема, ініціювати створення робочої групи при комітетах Верховної Ради, яка могла б працювати над переглядом законопроєкту про пенітенціарну систему № 7337.

Також голова комітету Громадської ради при Мін’юсті анонсувала розширену пресконференцію у січні за участі представників Міністерства юстиції, Кропивницького слідчого ізолятора №14, уповноважених з дотримання прав людини, прокуратури.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама