Суспільство

На Кіровоградщині визначились із чотирма цілями в розвитку області до 2027 року

. 1564

 

У Кіровоградській ОДА відбулось засідання Керівного комітету з координації роботи по розробленню Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки та Плану заходів із її реалізації на 2021-2023 роки.

task 1 img 1
Ніна Рахуба, директорка департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації розповіла яким чином проводили роботу зі створення документу. Зокрема, провели SWOT-аналіз, оцінивши сильні і слабкі сторони регіону.

До сильних віднесли аграрний потенціал, розвинену харчову промисловість та машинобудування, достатньо родовищ корисних копалин, виставку «Агроекспо», яка входить в 10-ку найбільших агровиставок Європи.

Проблемами є складна демографічна ситуація - 25% населення старше 60 років. Низькою є якість людського капіталу: частка населення з вищою освітою нижча, ніж по країні. Низькою є і щільність населення.
Таким чином разом з експертами сформували 4 стратегічні цілі для області, які пропонують розвивати в наступні 7 років.

1. Конкурентноспроможна економіка за смарт спеціалізацією у харчовій промисловості і машинобудуванні.
Це розбудова технопарків, застосування механізмів супроводу інвесторів, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та розвиток інфраструктури.

2. Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення.

3. Сталий розвиток усіх територій.
Формування ефективного управління, підвищення надання публічних послуг та побутового обслуговування в сільських районах.

4. Збереження екосистем і збереження інфраструктури.

Члени робочої групи підтримали проєкт стратегії. Тепер його мають винести на затвердження депутатів облради.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама