Суспільство

Батько і вчителька озвучили свою версію вчорашнього «викрадення» дитини в Кропивницькому

. 11704

Вчора Кропивницький сколихнула історія про нібито викрадення зі школи першокласника. Згодом з’ясувалось, життю дитини ніщо не загрожує, а ситуація стала результатом конфлікту між батьками дитини. Сьогодні, 16 січня, до редакції «Гречки» звернувся батько і вчителька, які озвучили свою версію вчорашніх подій.

 

229a84e2 ecb7 4aff a354 d80096b0953d

Фото з місця затримання осіб підозрюваних у хуліганстві в школі

Нагадаємо, вчора з’явилась інформація про викрадення із школи №8 дитини групою осіб. В області оголосили операцію перехоплення і автівку затримали. Виявилось, що таким чином зі школи дитину забрала матір. За її словами, дитина проживала з нею в Австрії, а в грудні хлопчика без її відома забрав в Кропивницький ексчоловік.

«Посеред уроку в наш клас увірвались люди. Зайшло декілька чоловіків, потім дві жінки. В одній з них я впізнала мати Єгора Твердохліба, який навчається у моєму класі. Вона спитала де він знаходиться, бо одразу не побачила його серед дітей. Потім підійшла до нього і намагалася вивести з класу. У цей час у дверях була потасовка. Там боролись кілька кремезних чоловіків. Я попросила їх вийти з класу, бо там маленькі діти, але ніхто не послухався. Я взяла в руки телефон, щоб поставити до відома адміністрацію школи. В цей час до мене підлетіла молода дівчина і вихопила з рук телефон. Поки ми з нею боролись, мама спитала де речі Єгора. Дівчина кинула мене і побігла шукати його речі, бо діти вішають речі в шафки. У цей час, коли я знову намагалась подзвонити, до мене підбіг чоловік похилого віку, в окулярах і з борідкою, і вихопив у мене з рук телефон. Руки тримав за спиною. Все це на очах у дітей. Можете уявити наскільки діти були перелякані», - каже Ірина Мішкевич.

За словами вчительки, коли мама підійшла до Єгора і сказала збиратись, обличчя хлопчика посіріло і він сказав, що не хоче і почав плакати, вона його підхопила на руки і винесла з класу.

«У цей час мене тримали за руки і сказали, що я нікуди не дзвонитиму, поки вони звідси не вийдуть», - розказує вчителька. Того ж дня вона написала заяву в поліцію, а сьогодні зафіксувала у медзакладі наявність синців.

У той час як адміністрація школи викликала поліцію, вчителька зателефонувала батьку дитини.

«Коли до нас прийшла поліція, тільки тоді я побачила, що матір дійсно знаходиться у кабінеті директора», - каже вчителька.

За словами педагога, ситуація стала стресом для 30 учнів. Відсьогодні з ними працює психолог.
Чоловіки, між якими сталася потасовка, були представниками охоронної фірми, найняті мамою, і товаришами батька – Андрія Твердохліба.

« Ми передбачали, що така ситуація може бути, але не в таких масштабах, коли заїжджає три машини із іногородніми номерами і намагаються силою викрасти мою дитину. Це були мої товариші, три людини, яких я просив чергувати за межами школи», - каже Твердохліб.

Пара офіційно розлучена з серпня 2019.

За словами батька, за згодою сторін був висновок опікунської ради рекомендаційний для суду, де говорилось про те, що дитина проживає з матір’ю у Кропивницькому.

«Я впринципі не заперечував проти цього. На опікунській раді вона сказала, що дитина буде проживати в Києві, а не в Кропивницькому. Я погодився на це, бо я хотів, щоб дитина проживала з матір’ю, але в Україні. Після цього вона повідомила, що вона виїжджає на постійне місце проживання в Австрію. Я скасував дозвіл на виїзд закордон і повідомив її про це, але вона сказала, що я її не зупиню і виїхала. Після цього я намагався налагодити відносини і спілкування в Австрії, але мені відмовили у спілкування у будь-які інші дні крім вихідних. Але я не можу літати щовихідних. Відповідно я як громадянин України вивіз дитину назад в Україну, тим паче на матір був складений протокол за перевищення терміну перебування за кордоном. Відповідно я віддав дитину в школу. Кожен день приводжу і забираю зі школи дитину я», - каже батько.

За його словами, він не знає, де зараз перебуває син.

У родині є ще двоє дітей: 20 і 15-річна доньки, які живуть в Австрії, адже до розлучення родина майже шість років жила на дві країни. Але спір виник лише щодо проживання сина.

«У мене є совість я не хочу зривати дитину. Там треба до 17 років закінчити школу, не переривати навчання. Вона там вчиться 6 років. Але Єгор не розуміє німецької: він ходив в садочок три тижні тут, два – там, але мова йому дається важко. Він не розуміє, про що йде мова на уроках», - каже чоловік.

Чоловік стверджує, що як і в попередні роки пропонував, оплачувати послуги домогосподарки, на період коли колишня дружина б виїжджала від доньки та налагодити графік зустрічей із сином і дочкою. Умова була одна – не міняти культурно-мовне середовище сина і дозволу на постійне місце проживання не давав.

До того ж Твердохліб каже, що фактично не має зв’язку з доньками. Вважає, що їх проти спілкування з ним налаштувала матір і не хоче втратити зв’язку з сином.

Чоловік знає про охоронний припис, який забороняє йому наближатись до дружини. В свою чергу каже, що не бачив жінку 8 місяці. За його словами насилля щодо дружини він не чинив. Зателефонувавши 22 грудня ексдружині він почув образи в свою адресу і словесно образив дружину у відповідь, а старша донька вирізала шматок телефонної розмови з його участю і з цим звернулась у поліцію. Цей припис вважає незаконним, адже йому його навіть не вручили і планує скасувати його в суді.

Чоловік також звернувся за підтримкою в ГО «Батько має право», де йому надають консультативну і психологічну підтримку. Вважає, у нашій країні дискримінують батьків, надаючи більше прав щодо дитини матері.

Хоча зараз справа про місце проживання дитини ще розглядається судом, вчора, 15 січня, орган опіки міськради Кропивницького постановив, що через стан здоров’я загрозі життю дитини треба передати дитину батькові. Проте механізму виконання цього припису немає і наразі про місце перебування сина чоловік не знає.

 Фото надане Андрієм Твердохлібом

Поширюйте

Коментуйте


Реклама