файно сусід

Нардепи пропонують скасувати вибіркове відшкодування ПДВ для експортерів олійних культур

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 915

Нардеп від "Слуги народу" Олег Тарасов, батько якого є власником низки агропідприємств на Кіровоградщині, хоче повернути відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку і соняшника.

 

pererahunok

В листопаді він став співавтором законопроекту №2446 про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур.

Так із податкового кодексу хочуть вилучити пункт, яким тимчасово звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту:
з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року соєвих бобів (товарна позиція 1201 згідно з УКТ ЗЕД);
з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року насіння свиріпи або ріпаку (товарна позиція 1205 згідно з УКТ ЗЕД).
Положення цього пункту не поширюються на операції з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту сільськогосподарськими підприємствами - виробниками соєвих бобів, насіння свиріпи або ріпаку, вирощених ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності таких сільськогосподарських товаровиробників чи в їх постійному користуванні або використовуються ними на правах оренди (суборенди) чи емфітевзису.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято в другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році». Зазначеним законопроектом передбачено скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур: сої, ріпаку та соняшнику.
Але згодом ввели поправки для деяких виробників соєвих бобів та ріпаку.

На думку авторів це лише підкреслило дискримінаційний підхід у відповідній сфері, оскільки виникла ситуація, коли при експорті одного і того ж товару одні платники ПДВ отримуватимуть його бюджетне відшкодування, а інші – ні.

"Через невідшкодування ПДВ посередникам дрібні сільгоспвиробники соєвих бобів та ріпаку не зможуть отримати справедливу ціну за свій врожай. Також посередники-експортери опиняться неконкурентоспроможними на внутрішньому ринку в порівнянні з переробниками олійних, тому що відшкодування ПДВ при експорті продуктів їх переробки зберігається. В результаті, переробники скуплять за заниженими цінами всю сою та ріпак, які будуть зроблені малими фермерськими господарствами. Це призведе до зростання прибутку переробників, але не дасть додаткових доходів до державного бюджету,"- вважають автори і зазначають про це у пояснювальній записці.

Зараз законопроект на розгляді в комітеті.

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити