Суспільство

Навесні має з’явитися електронний лікарняний

. 1625

 

З 1 квітня в країні планують запровадити електронний лікарняний.

 computer

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

За словами заступника міністра соціальної політики Олег Коваль, електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних:
“Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим”.

Серед запобіжників та гарантій прозорості у системі електронних лікарняних пан Коваль назвав такі пункти:
1. Кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом - тобто ми запровадимо персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ.
2. Електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар: у нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики.
3. Ми зможемо боротися та відслідковувати потенційні “схеми”, коли “на лікарняний” іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування.

Також, за словами заступника міністра соціальної політики, електронні лікарняні дозволять зекономити від 1 до 5 млрд грн щорічно.

Перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я.

 Фото з вільних джерел

Поширюйте

Коментуйте


Реклама